Pieria - Mediterranean Resort 4* - Paralia
Mediterranean Resort 4* - Paralia
EARLY BOOKING!!!
до -15% за резервации до 31.03.2019 

 


Положба : Паралиа, 7 км од Катерини
Сместување: 68 соби. Собите се опремени со бања, балкон , клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, минибар и радио.
Услуга: полупансион ( појадок и вечера )
Содржини: ресторан ( во вечерните часови со музика), барови, таверна, бар покрај базенот, ТВ сала, мини маркет, сеф на рецепција
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: отворен базен, фитнес, сауна, џакузи, внатрешен базен, билијард, пинг-понг, водени спортови


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)       
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.