LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BANSKO - Orphey 4*
Orphey 4*

Мал удобен хотел – кој се состои од 4 згради. Хотелот располага со просторни, удобни соби со сателитска ТВ, ресторан, бар, СПА, интернет. Идеален хотел за фамилијарен одмор.


СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
BB (ноќевање со појадок) од 17,8 €
-15% за резервации до 31.10.2016

HOTEL ORPHEY  ****         Bansko Bulgaria        
СОБА период 30.12-06.01 22.12-29.12 14.01-28.02 01.03-30.04 15.11-21.12 Макс ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
  услуга   07.01-13.01       лица 1 дете 0-5 1 дете 5-13 2 дете 0-5 2 дете 5-13 3 возр. 4 возр.
DBL standard BB 45,10 27,50 24,20 20,90 20,90 2+1 -100% -50% / / -30% /
DBL Lux BB 45,10 27,50 24,20 20,90 20,90 2+2 -100% -50% -100% -50% -30% -30%
DBL Family BB 48,40 30,80 27,50 24,20 24,20 2+2 -100% -50% -100% -50% -30% -30%
JUNIOR SUITE BB 48,40 30,80 27,50 24,20 24,20 2+2 -100% -50% -100% -50% -30% -30%
DELUXE SUITE BB 52,80 35,20 31,90 28,60 28,60 2+2 -100% -50% -100% -50% -30% -30%

Во цената е вклучено : користење на базен, сауна, џакузи, парна бања, интернет и транспорт до ски гондолата
Во цената НЕ е вклучено :
Туристичка такса 1€ возарсен, 0,5€ деца (2-12г)
Community Tax за престој 5€ возрасен и деца 5-13г. Еднократно, таксата се наплатува 0,5€ кога има гратис ноќевања по лице од ноќ.
Доплата за HB возрасен 5€ и 2,5€ деца (5-13г.)
Доплата за Новогодишна вечера ( задолжителна ) 68€ / возрасен, 34€/ дете ( 5-13 г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 26€ / возрсен , 13€ / дете (5-13г)

Минимум престој 5 ноќевања во периодот 30.12-06.01.2017
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1) -15 % за уплати до 31.10.2016, -10% за уплати до 30.11.2016
2) 7=6,10=9,14=12 за престој до 21.12 и пристигнувања по 12.01.2017г. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите се комбинираат.
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.