LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BANSKO - Trinity Residence 4*
Trinity Residence 4*

Локација: Се наоѓа на 900 метри од гондола.
Капацитет: 42 стандардни двокреветни соби, 8 делукс двокреветни соби, 4 делукс апартмани и 4 VIP апартмани.
Хотелски содржини: ресторант, a-la-cate, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, затворен паркинг со доплата (10 лева на ден), Room Service, трансфер до гондола со доплата, 24 часа рецепција, просториа за багаж, лифт и греење.
SPA & Wellnes: туркса бања, римска и хидромасажна бања со доплата (16 лева по лице на час), финска сауна, камена бања, парна бања, салони за масажа, спа и арома терапи, солариум, фреш и витамин бар, базен, детски топол базен, jakkuzi и фитнес центар.
Опременост на собите:
ДВОКРЕВЕТНА СОБА се опремени со сеф, бесплатен Wi Fi Internet, ТВ, Room Service.
АПАРТМАН опремени се со сеф, бесплатен Wi Fi Internet, ТВ, Room Service.

<

TRINITY ****
HOTEL         Bansko Bulgaria   www.trinity-bansko.bg
СОБА период 01.12-22.12 12.02-28.02 30.12-02.01 03.01-07.01 23.01-11.02 Макс ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
  услуга 01.03-31.03 08.01-22.01       лица 1 дете 0-7 1 дете 7-14 2 дете 0-7 2 дете 7-14 3 возр. 4 возр.
DBL HB 24,45 € 29,88 € 55,31 € 38,55 € 33,13 € 2+1 -100% -50% / / -30% /
SGL HB 38,55 € 47,23 € 93,28 € 61,33 € 52,65 € 1+0 / / / / / /
APP 1 спална HB 29,88 € 34,21 € 58,57 € 43,98 € 37,47 € 2+2 -100% -50% -50% -50% -30% /

 

Во цената е вклучено : WiFi интернет, парна бања, базен, сауна, транспорт до ски гондолата и туристичка такса.
Во цената НЕ е вклучено :
Доплата за Новогодишна вечера ( задолжителна ) 65€ / возрасен, 32,50€ / дете (7-14г.)

Максимален број на лица: DBL ( 2+1 ) , Апартман ( 2+2 )
Минимум престој 3 ноќевања во периодот 30.12-02.01.2017

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1) -20% за уплати до 31.10.2015, -10% за уплати до 30.11.2015 ,освен во период 30.12.2016-02.01.2016,
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.