BANSKO - Vihren Palace 4*
Vihren Palace 4*

Hotel Vihren Palace Ski & Spa 4*, Bansko

https://vihrenpalace.com/

Early Booking Попусти:

15% попуст за резервации и уплати до 01.10.2019

10% попуст за резервации и уплати до 16.11.2019

ПОпустите за рана резервација не важат за период 28.12-02.01.20120

Не е дозволено да се менуваат имињата на веќе потврдена резервација со попуст

Дополнилтени попусти

7=5, 10=8, 11=9, 14=12 за пристигање во период 03.01.2020 - 01.04.2020

ПОпустите не се комбинираат!!!

Цените се дадени по цона на ноќ, услуга ноќевање со појадок или полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Туристичката такса е вклучена во цена

Тип на сместување

28.12.2019 - 02.01.2020

01.12.2019 - 19.12.2019 10.03.2020 - 01.04.2020

20.12.2019 - 27.12.2019

03.01.2020 - 09.03.2020

Ноќевање со појадок

Полупансион

Ноќевање со појадок

Полупансион

Ноќевање со појадок

Полупансион

Ноќевање со појадок

Полупансион

 Цена за 2 лица во Studio Main Building

179,85 €

212,55 €

106,82 €

139,52 €

153,69 €

186,39 €

142,79 €

175,49 €

Цена за 2 лица во One bedroom Apartment Main Building

212,55 €

245,25 €

141,70 €

174,40 €

187,48 €

220,18 €

176,58 €

209,28 €

Цена за 4 лица во Two bedroom Apartment  Main Building  

310,65 €

376,05 €

201,65 €

267,05 €

267,05 €

332,45 €

256,15 €

321,55 €

Еднокреветна соба Main Building

125,35 €

147,15 €

76,30 €

98,10 €

109,00 €

125,35 €

101,37 €

125,35 €

Второ дете од 6-11.99 год на дополнилтено легло во Studio/One bedroom APP

21,80 €

30,52 €

14,17 €

23,98 €

18,53 €

27,25 €

18,53 €

27,25 €

Возрасно лице на дополнилтено легло во One bedroom Apartment

61,04 €

77,39 €

32,70 €

49,05 €

46,87 €

63,22 €

43,60 €

59,95 €

Цената вклучува:

Ноќевање со појадок или полупансион

Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, детско катче, WIFI, ски гардеробер

Use of indoor pool, fitness, sauna, steam bath, playground, Wi-Fi in the lobby and at the reception

Максимално сместување

Studio - 2 adults + 1 child + 1 inf.

One bedroom apartment - 2 adults + 1 child + 1 inf. or 3 adults + 1 inf.

Two bedroom apartment - 4 adults + 1 child + 1 inf.

Доплати

 

Бебешко креветче 4 еур на ден

WIFI во собите (се плаќа на рецепција)

Попоусти

1-во и 2-ро дете до 5.99 год се сместуваат бесплатно

1-во дете до 11.99 се сместува бесплатно