LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BOROVEC - Yanakiev 4*
Yanakiev 4*
Hotel Yanakiev 4*, Borovets http://www.hotel-yanakiev.com/en/

10 % Попуст за резервации направени до 31.10.2016 И платени 100% до 05.11.2016

Тип на сместување 03.12.2016 - 16.12.2016
11.03.2017 - 30.03.2017
HB
17.12.2016 - 26.12.2016
25.02.2017 - 10.03.2017
HB
27.12.2016 - 01.01.2017
HB
02.01.2017 - 13.01.2017
11.02.2017 - 24.02.2017
HB
14.01.2017 - 10.02.2017
HB
По лице во Double room 30,81 € 36,75 € 78,91 € 62,70 € 47,56 €
Apartment (цена за двајца) 87,56 € 101,61 € 216,20 € 172,96 € 130,80 €
Single room 48,65 € 58,37 € 140,53 € 100,53 € 75,67 €
Цената вклучува
Ноќевање со појадок и вечера
Користење на базен, паркинг (надворешен), WIFI во лобито на хотелот
Цената не вклучува
Туристичка такса од 1 еур по лице на ноќ
Патничко осигурување
Попусти
Деца до 1.99 год се сместуваат бесплатно
Дете од 2-5.99 год со двајца возрасни се сместува бесплатно
Дете од 6-12.99 год со двајца возрасни плаќа 50%
Возрасно лице на дополнително легло добива попуст од 30%
Сместување во апартман
Второ дете од 2-5.99 год сместено на второ дополнително легло - бесплатно
Деца од 6-12.99 год плаќаат 3 еур за појадок, 7.6 еур за појадок и вечера
Возрасно лице на дополнително легло плаќа 5.5 еур за појадок 15.2 еур за појадок и вечера
Доплати
Соба со поглед кон пистите 4.5 еур на ноќ по лице за редовни легла
Новогодишна вечера (задолжителна) 92 еур за возрасно лице, 50 еур за деца од 2 - 11.99 год
Минимален престој во период од 27.12-01.01.2017 - 5 ноќи
Максмимално сместување
Double room - 2 + 1 pax
Single room - 1 pax
Apartment - 2 + 2 pax