LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BANSKO - Gardenia 4*
Gardenia 4*

За сите нови резервации со престој во период 12.01-25.01
➡️ добивате 15% ⬅️попуст


Hotel Gardenia 4*, Bansko http://www.parkhotelgardenia.com/?lng=en

20 % ран букинг попуст за резервации направени до 30.09 и целосно платени до 01.10

15 % ран букинг попуст за резервации направени до 31.10 и целосно платени до 01.11

10 % ран букинг попуст за резервации направени до 30.11 и целосно платени до 01.12
Type of accommodation 01.12.2016 - 06.12.2016
10.12.2016 - 22.12.2016
HB
23.12.2016 - 28.12.2016
18.02.2017 - 04.03.2017
HB
29.12.2016 - 02.01.2017
HB
03.01.2017 - 07.01.2017
HB
08.01.2017 - 20.01.2017
HB
21.01.2017-17.02.2017
HB
05.03.2017-31.03.2017
HB
По лице во double room Standard 23,22 € 27,54 € 59,40 € 37,26 € 29,70 € 31,86 € 21,06 €
По лице во double room economy 21,06 € 25,38 € 57,24 € 35,10 € 27,54 € 29,70 € 18,90 €
Single standard room 34,56 € 41,04 € n/a 55,62 € 44,28 € 47,52 € 31,32 €
По лице во Double Lux room 32,94 € 38,34 € 71,28 € 49,14 € 39,42 € 42,66 € 32,94 €
По лице во Apartment 43,74 € 49,14 € 82,08 € 59,94 € 50,22 € 53,46 € 43,74 €
Цената вклучува
ноќевање со појадок и вечера
Бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, Џакузи, парна бања, Ски Остава
Бесплатен трансфер до Гондола
Минимум престој – 3 ноќи
Минимум престој – 5 ноќи во период за престој од 29.12 – 02.01
Цената не вклучува
Туристичка такса од 1 еур по лице на ноќ
Патничко осигурување
Попусти:
Едно или две деца до 6,99 год сместување во “Double standard” со две возрасни лица во соба – Бесплатно
Цената за сместување во “Double standard” еден возрасен и едно или две деца до 6.99 год се смета по цена како за Single room. Не е валидно за период (29.12.2015 – 02.01)
Дете од 7 до 13.99 год сместување на регуларен кревет – 30% попуст од цената. Не е валидно за период (29.12.2015 – 02.01)
Дете од 7 до 13.99 год сместување на екстра кревет – 50% попуст од цената. Не е валидно за период (29.12.2015 – 02.01)
Возрасен на екстра кревет – 30% попуст од цената
Доплати
Божиќна Вечера Додатоци /задолжителна/ 25.00 евра за возрасен и 12.50 евра по дете
Новогодишна Вечер Додатоци /задолжителна/ 50.00 евра за возрасен и 25.00 евра за дете во меана на втор кат
Новогодишна Вечер Додатоци /задолжителна/ 90.00 евра за возрасен и 40.00 евра за дете во меана на прв кат
Соба со балкон – 7.00 евра по соба од ден
Максимално сместување
Single room – 1
Double room Standard – 2 + 1 или 2 + 2
Double room economy – 2
Double room Lux – 2 + 2
Apartment – 2 + 2
Акција: 7=6 Важи за сите периоди, не важи само за период на престој од 29.12 до 02.01!
>> Попустите и Акциите може да се комбинираат