LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BANSKO - Astera 4*
Astera 4*
Hotel Astera 4*, Bansko http://www.asterabansko.com/

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2016 и платени 100% до 05.11.2016

10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2016 и платени 100% до 05.12.2016

Дополнителни попусти: 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за престој во период 23.12.-27.12.2016 и 11.01.-28.02.2017

15 % Попуст за резервации со престој од 2-6 ноќи за престој во период 23.12.-27.12.2016 и 11.01.-28.02.2017.

*Валидно за резервации направени по 01.12."
7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11 и 14=10 за престој во период 01.12.-22.12.2016 и 01.03.-15.04.2017

"15 % Попуст за резервации со престој од 2-6 ноќи за престој во период 01.12.-22.12.2016 и 01.03.-15.04.2017.

*Валидно за резервации направени по 01.12."
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот!
Тип на сместување 01.12.2016 - 22.12.2016
01.03.2017 - 15.04.2017
HB
23.12.2016 - 27.12.2016
11.01.2017 - 29.02.2017
HB
04.01.2017 - 10.01.2017
HB
28.12.2016 - 03.01.2017
HB
По лице во Double room 32,97 € 40,54 € 46,48 € 71,35 €
Single room 44,86 € 56,21 € 69,18 € 104,86 €
По лице во One bedroom apartment 51,89 € 63,78 € 74,59 € 92,97 €
По лице во Two bedroom apartment 62,70 € 74,59 € 86,48 € 103,78 €
Цената вклучува
Ноќевање со појадок и вечера
Користење на АКВА парк со базен, сауна, фитнес, турска бања (хамам)
Ски гардеробер, паркинг, интернет во лобито, трансфер до гондолата
Цената не вклучува
Туристичка такса 1 еур по лице на ноќ
Патничко осигурување
Попусти
Деца до 2.99 год се сместуваат бесплатно
Прво дете од 3 - 12.99 год на дополн. легло со двајца возрасни - бесплатно
Второ дете од 3 - 12.99 год плаќа 50%
Возрасно лице на дополнително легло плаќа 30%
Минимално сместување во two bedroom apartment - 4 лица
Доплати
Новогодишна вечера (задолжителна) - 90 еур за возрасно лице, 45 еур за дете до 12.99 год
Максимално сместување
Double room – 2 + 1 pax; minimum 2 full paying adults
Single room - 1 pax
One bedroom apartment - 2 + 2 pax
Two bedroom apartment - 4 + 2 pax