ЛЕТО - ГРЦИЈА
KOPAONIK - Grand Hotel & Spa 4*
Grand Hotel & Spa 4*

Модерен и комфорен хотел сместен во самиот центар на Копаоник во непосредна близина на ски-лифтовите, со панорамски поглед на падините на Копаоник.
Хотелот располага со 113 стандардни соби, 15 супериор, 25 фамилијарни соби,10 премиум и 2 претседателски апартмани.

Двокреветните соби се опремени со француски или два одвоени кревети, LCD телевизор, DVD player, телефон, мини-бар, WiFi, купатило со туш-кабина.

Супериор собите се опремени со француски кревет, LCD телевизор, DVD player, телефон, мини-бар, сеф, WiFi, купатило со туш-кабина, фен.

Премиум собите располагаат со спална соба и дневна соба со гарнитура за седење, опремени исто како и супериор собите.

Фамилијарните соби се опремени исто како и супериор собите, располагаат со уште една помала спална соба (за 3 или 4 лица) или со уште две (за 5 лица) помали спални соби.

Гостите имаат на располагање: ресторан, пицерија, бар покрај базенот, Forest –Aperativ Bar , Havana Bar (со кубанска музика и богат избор на цигари), 2 конференциски сали, шопинг центар, салон за убавина, фризерски салон, SPA & Wellness Центар (затворен базен, хидро-термо када, сауна, финска сауна, руска бања, хамам, тропски дожд, арома-парно купатило, џакузи, салон за масажи), фитнес центар, сала за пилатеси аеробик, затворени сали со кошаркарски, одбојкарски, ракометни и сквош терени, сала за куглање, билјард, игротека за деца, игротека (sony-play station 3), WiFi интернет, банка, менувачница, паркинг.

Бесплатни услуги: користење на SPA & Wellness центар, затворен базен, сауна, финска сауна, руска бања, тропски дожд, хамам, фитнес центар.

www.grand-kopaonik.com


GRAND HOTEL & SPA ****

Цените се изразени во € по лице од ноќ,

Цени за краток престој

за уплати во денарска противвредност

Резервации мин. 5 дена пред терминот

Период

Смени

Мин.ноќ.

Услуга

1/2
1/3


1/1

1/3, 1/4, 1/5
family

Краток престој

1/3, 1/4, 1/5
family

22.11-08.12.

-

2

HB

50

75

53

-

/

08.12-11.12.

четврток/недела

3

HB

Специјална понуда SKI OPENING

/

/

11.12-17.12.

недела/сабота

5

HB

90

135

95

/

/

17.12-30.12.

3

HB

79

119

83

/

/

30.12-02.01.

петок/понеделник

3

HB

159

239

191

/

30.12-08.01.

петок/недела

9

HB

139

209

167

Гратис Дочек на Нова Година зона II

02.01-08.01.

недела/недела

6

HB

116

174

139

05.01.-08.01

174

08.01-15.01.

недела/недела

7

HB

93

140

112

12.01-15.01

140

15.01-22.01.

недела/недела

7

HB

93

140

112

19.01-22.01

140

22.01-29.01.

недела/недела

7

HB

93

147

111

14.01-17.01

133

17.01-24.01.

недела/недела

7

HB

93

147

111

21.01-24.01

133

24.01-31.01.

недела/недела

7

HB

93

140

112

26.01-29.01

140

29.01-05.02.

недела/недела

7

HB

116

184

139

02.02-05.02

174

05.02-12.02.

недела/недела

7

HB

116

174

139

09.02-12.02

174

12.02-19.02.

недела/недела

7

HB

111

167

133

16.02-19.02

167

19.02-26.02.

недела/недела

7

HB

90

135

95

23.02-26.02

118

26.02-05.03.

недела/недела

7

HB

90

135

95

02.03-05.03

118

05.03-12.03.

недела/недела

7

HB

90

135

95

09.03-12.03

MUSIC WEEK

12.03-19.03.

недела/недела

7

HB

90

113

83

16.03-19.03

MUSIK WEEK

19.03-26.03.*

-

4

HB

70

105

74

23.03-26.03

92

26.03-02.04.*

-

4

HB

67

101

70

30.03-02.04

88

02.04-09.04.*

-

4

HB

67

101

70

06.04-09.04

88


GRAND HOTEL & SPA ****

Цените се изразени во € по апартман (за наведениот број на лица) од ноќ,

за уплати во денарска противвредност

Минимум престој 5 ноќи во периодот 30.12-08.01.2017,29.01-19.02.2017 за останатите периоди минимум 3ноќи.

Период

Тип на апартман

PREMIUM

PREMIUM

PREMIUM

PREMIUM

EXECUTIVE

PRESIDENTIAL

Број на апартман

218,

327,328

553,036,051

220

223.037,052

224

331

451, 452, 625

Услуга/број на лица

1-2

1-3

1-4

1-5

1-5

1-5

20.11-30.12.

HB

285

430

570

720

950

1210

30.12-08.01.

HB

460

650

835

1020

1320

1450

08.01-29.01.

HB

300

430

570

720

950

1210


GRAND HOTEL & SPA ****

Цените се изразени во € по апартман (за наведениот број на лица) од ноќ,

за уплати во денарска противвредност

Минимум престој 5 ноќи во периодот 30.12-08.01.2017,29.01.-19.02.2017 за останатите периоди минимум 3ноќи.

Период

Тип на апартман

PREMIUM

PREMIUM

PREMIUM

Број на апартман

111,113

110,112,114,067

115

Услуга/број на лица

1-2 (max. 2ADL+1CHD)

1-3 (max. 2ADL+2CHD)

1-4

20.11-30.12.

HB

430

570

720

30.12-08.01.

HB

650

835

1020

08.01-2904.

HB

430

570

720


*** Цените се изразени во евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62 мкд за 1 еур ***


Деца 2-7год. во придружба на двајца возрасни: – -Дете од 2-7 години има попуст 50% доколку користи заеднички кревет во 1/2 стандардна соба и 1/2 супериор соба -Дете 2-12 ако користи посебен лежај -30%(со минимум 1 возрасно лице) -Две деца 2-12 години со две возрасни лица-секое дете има попуст од 50% во 1/3 стандардна соба,1/3 фамилиарна соба и 1/3 супериор соба -Две деца со две возрасни лица -секое дете има попуст од 30% во 1/4 фамилиарна соба – -Три деца 2-12 со две возрасни лица -секое дете има попуст 30% во 1/5 фамилиарна соба -Трета возрасно лице има попуст 20% во 1/3 стандарна соба или во 1/3 супериор соба -Доколку 2 возрасни лица користат 1/3 фамилиарна соба или 1/3 супериор соба -има доплата од 20% по лице на цената за 1/3 фамилиарна соба или 1/3 супериор соба -Намалување на услугата за BB iznesuva 6 еур

Забелешки

Цената на хотелското сместување вклучува:
Услуга на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
Специјална Божиќна вечера (25.12.2016, 07.01.2017)
Неограничено користење на содржините на „Spa & Wellness“ центарот – 1.800м2: затворен базен со димензии 18×9м, соблекувална (наметка, папучи, пешкир), релакс зона, инфраред сауна, финска сауна, руска бања, турска бања, солено-ледена соба, базен и џакузи со топла вода на отворено.
Wi-Fi (бежичен интернет)
Хотелско осигурување
Ски остава

Цената на апартамнското сместување вклучува:
Сите услуги наведени за хотелското сместување
ВИП пријавување во апартманот/ без задржување на рецепција
Кафе или сок од цедено овошје во апартманот секое утро, заедно со достава на дневни весници
ВИП concierge услуги за време на престојот (главен портир, кој им помага на гостите при резервации во ресторани, спа центри, ноќни клубови, изнајмување автомибили, ски опрема….)
Овошје во апартманот за време на престојот

Цената не вклучува (задолжително плаќање на рецепција):
Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.

Услови за GRAND HOTEL & SPA****:
Дете 0-2год. во придружба на двајца возрасни, ако користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО во 1/2 соба.
Дете 2-7год. во придружба на двајца возрасни, ако користи заеднички кревет – 50% во 1/2.
Дете 2-12год. доколку користи посебен кревет -30% (со минимум 1 возрасно лице).
Две деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете – 50% во 1/3 или 1/3 family соба.
Две деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете – 30% во 1/4 family соба.
Три деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете – 30% во 1/5 family соба.
Трето возрасно лице – 20% во 1/3 соба.
Доколку две лица користат 1/3 family соба, доплаќаат 20% по лице од цената за 1/3 family соба.
Намалување на цената за промена на услуга – ноќевање со појадок 6€.

Доплата на лице место (не задолжителна):
Посебна програма за деца 3-12 год. дневна програма со анимација и професионална грижа за деца во детскиот клуб – 6 дена во текот на смената од 10-16h (не вклучувајќи ги денот на доаѓање и заминување) доплата 1.200 RSD (okolu 12€)
Јога, пилатес, аеробик, сквош, аквабик, персонален тренинг, фитнес тренинг
Јавен паркинг, јавна гаража.

Доплата во агенција (не задолжителна):
Дочек на Нова Година во претпродажба во GRAND HOTEL & SPA **** – свечена вечера со музичка програма 31.12.2016 со популарни естрадни ѕвезди: ВИП зона – 180€, 1 зона – 135€, 2 зона – 117€, деца до 7г бесплатно, 7-12г попуст 50%

Ски и сноуборд обука, пакети на 6, 5, 3, 2 дена;
креветче за бебе 5€ од ноќевање
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум ппрестој според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).