LAST MINUTE
ЛЕТО 2018 - ГРЦИЈА
KOPAONIK - Family Hotel Angela 4*
Family Hotel Angela 4*


-15% ПОПУСТ за сите резервации направени до 31.10.2017.*
Ценовникот е валиден за период:07.12.2017 - 08.04.2018.
Цените се изразени во € по лице/по ноќевање Цените се изразени во € по лице,по ноќ-
Помал број на ноќевање(од подолунаведениот во табелата) КРАТКОК ПРЕСТОЈ
исклучиво со потврда од хотелот! Резервациите на барање се возможни исклучиво 5 дена пред терминот.
Период Смена Мин. ноќи** Услуга 1/2, 1/2+1, 1/2+2, Еднореветна 1/2+2 апартман Период 1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1-Jan 1/2+2
1/1+1 (Краток Престој) апартман
07.12 - 10.12. Чет/Нед 3 HB СКИ ОПЕНИНГ ПОНУДА - - - -
10.12 - 17.12. Нед/Нед 5 HB 67 89 84 - - - -
17.12 - 29.12. - 3 HB 51 69 64 - - - -
29.12 - 02.01. Пет/Вто 4 HB 115 155 144 - - - -
29.12 - 05.01. Пет/Пет 7 HB 104 140 130 - - - -
30.12 - 08.01. Суб/Пон 9 HB 92 124 115 - - - -
05.01 - 08.01. Пет/Пон 3 HB 63 85 7905.01 - 14.01. Пет/Нед 9 HB 53 75 6908.01 - 14.01. Пон/Нед 6 HB 57 77 71 11.01 - 14.01, Чет-Нед 71 96 89
14.01 - 21.01. Нед/Нед 7 HB 63 85 79 18.01 - 21.01, Чет-Нед 79 106 99
21.01 - 28.01. Нед/Нед 7 HB 59 81 75 25.01 - 28.01, Чет-Нед 74 101 94
28.01 - 04.02. Нед/Нед 7 HB 69 93 86 01.02 - 04.02, Чет-Нед 86 116 104
04.02 - 11.02. Нед/Нед 7 HB 79 108 99 08.02 - 11.02, Чет-Нед 99 135 124
11.02 - 18.02. Нед/Нед 7 HB 69 93 86 15.02 - 18.02, Чет-Нед 86 116 108
18.02 - 25.02. Нед/Нед 7 HB 59 81 76 22.02 - 25.02, Чет-Нед 74 102 95
25.02 - 04.03. Нед/Нед 7 HB 59 81 76 01.03 - 04.03, Чет-Нед 74 102 95
04.03 - 11.03. Нед/Нед 7 HB 66 89 82 08.03 - 11.03, Чет-Нед MUSIC WEEK PONUDA
11.03 - 18.03. Нед/Нед 7 HB 66 89 82 15.03 - 18.03, Чет-Нед MUSIC WEEK PONUDA
18.03 - 25.03. - 4 HB 49 67 62 22.03 - 25.03, Чет-Нед 61 84 78
25.03 - 01.04. - 4 HB 49 67 62 29.03 - 01.04, Чет-Нед 61 84 78
01.04 - 08.04. - 4 HB 49 67 62 05.04 - 08.04, Чет-Нед 61 84 78


Angella Hotel & Residence, 07.12.2017 - 08.04.2018.
Минимум 7 ноќи во период:24.12.2017-08.01.2018,
28.01.2018-18.02.2018;
Во сите останати терминим минимум престој 3 ноќи.
Период Тип на апартман Premium Apartman Premium Apartman
Број на соба: 403, 405 401
Услуга/Број на лица 1-4 / max 2 возрасни лица и 2 деца или 3 возрасни лица 1-6 / max 4 возрасни лица и 2 деца
min 2 возрасни лица и 1 дете min 4 возрасни лица
07.12 - 29.12. HB 95 110
29.12 - 08.01. HB 115 130
08.01 - 28.01. HB 90 100
28.01 - 18.02. HB 115 130
18.02 – 08.04. HB 85 95

*Бројот на соби е ограничен со попуст!

*Попустот за рана уплата се пресметува само на ноќевањето(оброците не подлежат на попусти)

**Помалку ноќевање исклучиво на барање!!!

Цената вклучува:

 • Сместување на база Полупансион(појадок и вечера-шведска маса)
 • Специјална Божиќна вечера(25.12.2017 и 07.01.2018)
 • Посебен програм за деца од 3-12 год.во период од 17.12.201731.03.2018:Дневена програма со анимација со професионални аниматори во детскиот клуб – 6 дена во текот на смената од 00-16.00 h (не се пресметуваат денот на пристигнување и денот на заминување во хотелот)
 • Специјална програма за најмалите гости(0-2 год.)Бебешка опрема(грејач за флашичка,маса за пресоблекување,кадичка капење,креветче) задолжителна претходна резервација и потврда за истата!!
 • Неограничено користење на Wellness & Spa centra во Hotel Angella:џакузи,хамам,финска сауна,инфра сауна,фитнес центар, kneipp.
 • Wi-Fi
 • Хотелско Осигурување
 • Ски-Гардеробер

Во цената не вклучува(задолжително при резервација):

 • Туристичка такса 1/по лице на ден
 • Деца 7-15 год.0,50/по лице на ден
 • Деца 0-7 год.ГРАТИС

Услови за Angella Hotel & Residence****:

 • Дете0 - 2 во присуство на две возрасни лица,доколку користи заедничко легло-ГРАТИС во 1/2 соба
 • Дете2 - 7 во присуство на две возрасни лица ако користи заедничко легло-ГРАТИС во 1/2 соба
 • Дете7 - 12 во присуство на две возрасни лица на сопствено легло-попуст -50%
 • Дете2 - 12 во присуство на едно возрасно лице-попуст -50%
 • Две деца 2 - 7 во присуство на едно возрасно лице-едно дете има ГРАТИС сместување,второто дете има попуст -50% вп 1/2 соба
 • Две деца 7 - 12 во присуство на едно возрасно лице-секое дете има сопствено легло со попст -50% во 1/2+1 соба
 • Две деца 2- 12 во присуство на две возрасни -секое дете на сопствено легло има попуст -50% во 1/2+2 соба или1/2+2 апартман
 • Второ возрасно лице на дополнително легло-попуст -20% во 1/1+1 соба
 • Трето и Четврто лице-попуст -20% на дополнително легло во 1/2+1, 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман.
 • Трето ворасно лице во премиум апартман 403 или405 – попуст -10% на дополнително легло
 • Петто возрасно лице во премиум апартман 401 – попуст -10% на дополнително леглo

Доплати кои не се задолжителни:

 • Ски или сноуборд школо-од 6,5,3 или 2 дена;   
 • Дочек на НОВА ГОДИНА во Хотел Grand 4+****

- Цени во претпродажба за резервации до 01.12.2017- Свечена вечера 31.12.2017. со музички програм со популарни  естрадни умретници: VIP зона 180€; I зона 135€; II зона 117€; деца 0-7 год. ГРАТИС; деца 7-12 год. попуст -50%

- Цени на рецепција и  за резервации од 01.12.2017- Свечена вечера 31.12.2017. со музички програм со популарни  естрадни умретници: VIP зона 200€; I зона 150€; II зона 130€; деца 0-7 год. ГРАТИС; деца 7-12 год. попуст -50%

Доплата на лице место(не задолжително):

 • Јавен паркинг,јавна гаража.