ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Kassandra - Chrousso Village 3+* - Palouri
Chrousso Village 3+* - Palouri
EARLY BOOKING!!!
до -20% за резервации до 31.03.2019 

  
Положба: Палиури, на 400м од плажа
Сместување: 150соби, студиа и апартмани распределени во различни објекти. Студијата се опремени со бања, фен, тв сателитска, клима, телефон, сеф, и кујна. Апартманите се со две оделени соби: балкон или веранда, бања, фен, сателитска тв, клима, телефон, сеф и кујна.
Содржини: ресторан, бар, снак бар, бар на базен.
Услуга: 
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: базен, базен за деца, катче за деца, тенис, кошарка, одбојка на плажа, водни спортови. 


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција) 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.