Nea Potidea - Vila Brothers
Vila Brothers

Локација: 60 метри оддалеченост  од плажа, во централниот дел на Неа  Потидеа.
Сместување: Трикреветни и четирикреветни апартмани.
Опремa: Опремена  кујна,ТВ, бања, тераса, WI-FI  и клима уред  вклучен во цената.

ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

10 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 15.03.2019

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/3 АПП

1/4 АПП

19.05 – 26.05

7*

49 промо

59 €  промо

26.05 – 02.06

7*

59 промо

69   промо

02.06 – 09.06

7*

 69 € промо

79 €  промо

09.06 – 16.06

7*

109

119

16.06 – 23.06

7*

149

159

25.08 – 01.09

7*

189 €

199 

01.09 – 08.09

7*

139 €

149

08.09 – 15.09

7*

99

109

15.09 – 22.09

7*

89

99 €

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/3 АПП

1/4  АПП

23.06 – 02.07

9

389

399 

02.07 – 11.07

9

429

439 €

11.07 – 20.07

9

479

489 

20.07 – 29.07

9

529 €

539 

29.07 – 07.08

9

529

539 

07.08 – 16.08

9

529 €

539 €

16.08 – 25.08

9

529

509

 

 

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во апартманите е е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.