ЛЕТО - ГРЦИЈА
KOPAONIK - Отварање на СКИ сезона
Отварање на СКИ сезона

3 Ноќевања од 69 €
SKI OPENING KOPAONIK
SKI & SNOWBOARD WEEKEND
08-11 декември 2016
Бесплатно скијање на Копаоник

HОTEL GRAND **** HOTEL ANGELLA **** APARTMENTS KONACI DELUXE ****

четврток/недела

Копаоник е најголемиот скијачки центар во Србија и несомнено еден од најубавите центри во овој дел на Европа. Копаоник поседува и неверојатен природен потенцијал со околу 200 сончеви денови и околу 160 денови под снежна покривка во текот на целата година. Врвно уредените терени на скијачкиот центар Копаоник со ски стази во должина од 62км. за алпско и нордиско скијање како и сноуборд паркот кој е опремен по највисоки стандарди, со стаза во должина од 450м., нудат неизмерно уживање за сите категории љубители на зимски спортови.

Благодарение на системот за вештачко оснежување кој покрива 97% од капацитетите на ски центарот, скијачката сезона трае долго и не зависи од временските услови.

Копаоник е омилен зимски центар меѓу помладата популација заради добрата забава и богатиот ноќен живот. Семејствата со мали деца можат да уживаат во разновидните содржини на снежниот парк кој вклучува и зимски активности како санкање, лизгање и сл. За најмладите и почетниците кои ги прават своите први скијачки чекори, има обезбеден простор со подвижна лента која олеснува во совладувањето на основните скијачки вештини..
Копаоник е познат по одличната aprè-ski забава која се наставува до раните утрински часови во многубројните кафулиња, барови, дискотеки, клубови и ресторани во туристичкиот центар.

Објектите за сместување Grand Hotel & Spa****, Family Hotel Angella **** и Apartments Konaci****, се наоѓаат во самиот туристички центар (1.770 m.n.v.) и на своите гости им овозможуваат директен пристап на ски стазата „Karaman Greben“ и жичарата „Pančić ekspres“, „Krst“ и „Malo jezero“.

GRAND HOTEL & SPA ****

Тип на соба

ПАКЕТ 1

ПАКЕТ 2

1/2 соба

229

259

1/3 соба

1/2 sup

241

274

3 возрасно лице во 1/3 соба

179

209

Дете 2-12 на заеднички кревет

119

145

Дете 2-12 на посебен кревет

159

185

1/3; 1/4 Family

259

290

Дете 2-12 на заеднички кревет

139

165

Дете 2-12 на посебен кревет

189

215

1/1 соба

299

329

Напомена: Сите цени се изразени во € за уплати во денарска противвредност. Цените се однесуваат по лице за пакет 4 дена/ 3 ноќевања на услуга полупансион.
ПАКЕТ 1 вклучува:
3 полупансиони (појадок+вечера, шведска маса) по лице во одбраната соба.
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,
Хотелско осигурување
WI-FI интернет
Ски остава

ПАКЕТ 2 вклучува:
3 полупансиони (појадок+вечера, шведска маса) по лице во одбраната соба.
SKI или SNOWBOARD обука во групи од 6-10 лица, 2 дена по 2 часа.
UNIQA осигурување за учецниците во обуката
Целодневен наем на ски комплетот (скии, штеки, чизми) или сноуборд опрема (сноуборд, чизми)
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,
Хотелско осигурување
WI-FI интернет
Ски остава

Во цената на аранжманот е вклучено:
Неограничено користење на содржините на „ Grand Oaza Spa & Wellness“ центарот - 1.800м2:
затворен базен со димензии 18x9м, соблекувална (наметка, папучи, пешкир), релакс зона, инфраред сауна, финска сауна, руска бања, турска бања, солено-ледена соба, базен и џакузи со топла вода на отворено.
Фитнес центар.

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.

HOTEL ANGELLA ****

Тип на соба

ПАКЕТ 1

ПАКЕТ 2

1/2; 1/2+1; 1/2+2;

170

199

Дете 2-12 на заеднички кревет

90

119

Дете 2-12 на посебен кревет

120

149

3/4 воз. лице на дополнителен кревет

135

169

1/2+2 апартман

195

225

Дете 2-12 на заеднички кревет

105

135

Дете 2-12 на посебен кревет

140

169

3/4 воз. лице на дополнителен кревет

159

190

1/1 соба

225

255

Напомена: Сите цени се изразени во € за уплати во денарска противвредност. Цените се однесуваат по лице за пакет 4 дена/ 3 ноќевања на услуга полупансион.

ПАКЕТ 1 вклучува:
3 полупансиони (појадок+вечера, шведска маса) по лице во одбраната соба.
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,
Хотелско осигурување
WI-FI интернет
Ски остава

ПАКЕТ 2 вклучува:
3 полупансиони (појадок+вечера, шведска маса) по лице во одбраната соба.
SKI или SNOWBOARD обука во групи од 6-10 лица, 2 дена по 2 часа.
UNIQA осигурување за учецниците во обуката
Целодневен наем на ски комплетот (скии, штеки, чизми) или сноуборд опрема (сноуборд, чизми)
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,
Хотелско осигурување
WI-FI интернет
Ски остава

Во цената на аранжманот е вклучено:
Неограничено користење на содржините Spa & Wellness центарот во Хотел Ангела: џакузи, турска бања, инфра сауна, финска сауна, ...

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.

Apartments KONACI ****

Тип на соба

ПАКЕТ 1

ПАКЕТ 2

2+1 студио (мин 4 лица)

69

99

2+1 студио (мин 3 лица)

85

115

3+1 апартман (мин 5 лица)

75

105

3+1 апартман (мин 4 лица)

89

119

2+2 апартман (мин 6 лица)

69

99

2+2 апартман (мин 5 лица)

79

109

0+1 студио (мин 2 лица)

99

135

1+1 студио (мин 3 лица)

82

113

1+1 студио (мин 2 лица)

110

142


Напомена: Сите цени се изразени во € за уплати во денарска противвредност. Цените се однесуваат по лице за пакет 4 дена/ 3 ноќевања. Децата не добиваат попуст на Пакет 1, деца 5-12г. Имаат попуст 5€ на Пакет 2.


ПАКЕТ 1 вклучува:
3 ноќевања по лице во одбраното студио / апартман.
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,

ПАКЕТ 2 вклучува:
3 ноќевања по лице во одбраното студио / апартман.
SKI или SNOWBOARD обука во групи од 6-10 лица, 2 дена по 2 часа.
UNIQA осигурување за учецниците во обуката
Целодневен наем на ски комплетот (скии, штеки, чизми) или сноуборд опрема (сноуборд, чизми)
2-дневен ски пас – ГРАТИС за 09 и 10.12.2016,

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
Tакса за престој 1€ по лице за ноќевање и осигурување 0,7 € по лице за ноќевање, деца од 2-7 год. плаќаат само осигурување 0,7 eur по лице за ноќевање,
деца од 7-15 год. плаќаат осигурување 0,7 € по лице за ноќевање и такса за престој 0,5 € по лице за ноќевање.

*Превземање на клучевите во Хотел Ангела