LAST MINUTE
ЛЕТО 2018 - ГРЦИЈА
ZLATIBOR - Hotel Mir 3*
Hotel Mir 3*
Локација: сместен во мирниот дел на Златибор, на 230 км од Белград
Капацитет: 19 двокреветни соби, 6 луксузни апартмани
Содржини: ресторан, бар, кафе тераса, wellness центар (џакузи, сауна,фитнес), игротека ,конгресна сала, паркинг
Опременост на собите: мини бар, телефон, сеф, бесплатен wirreles интернет, LCD ТВ, фен, баде мантил, папучи

HOTEL MIR ****

www.hotelmirzlatibor.rs

СОБА

Услуга

ЗИМА 2017

DBL standard

HB

38,5

SGL standard

HB

57,5

Apartman 1/3

HB

46

Трето лице во app

HB

37


Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд. Цените се однесуваат по лице од ден или по лице за Новогодишен пакет.    


Цената вклучува:    
Цена по лице од ден, услуга полупансион (појадок и вечера)    
Користење на теретана, џакузи, сауна, интернет, игротека за деца    
    
Напомена:    
Цена по лице за ноќевање со доручек минус 4€    
Појадокот и вечерата се сервираат на шведска маса доколку во хотелот има повеќе од 15 гости.    
Доплата за полнпансион 7,5€ по лице од ден    
    
Цената не вклучува:    
Такса за престој 1 € по лице од ден, деца 0-7г бесплатно, 7-15г 0,5 €. Осигурување 0,2€ по лице од ден, плаќаат и деца.    
    
Попусти и доплати    
Деца до 5 год. Во придружба на двајца возрасни, ако користи заеднички кревет – бесплатно во 1/2 соба    
Деца 5-12год. Во придружба на двајца возрасни, ако користи заеднички кревет – 50%, на посебен лежај 70%.    
Дополнително легло се доплаќа 50%    
     


Цените се однесуваат по лице од ден или по лице за Новогодишен пакет. 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.