LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BANSKO - Adeona Ski & Spa 3*
Adeona Ski & Spa 3*

15% попуст за сите резервации до крај на сезона


HOTEL       Bansko Bulgaria   www.adeona.bg
СОБА период 21.12-27.12 28.12-02.01 03.01-15.01 16.01-26.01 08.03-30.04 Макс ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
  услуга     27.01-06.02 07.02-07.03 01.12-20.12 лица 1 дете 0-6 1 дете 6-14 2 дете 0-6 2 дете 6-14 3 возр. 4 возр.
STUDIO BB 19,44 € 38,89 € 22,19 € 19,44 € 14,04 € 2+2 -100% -50% -100% 3 € -20% /
APP 1 спална BB 22,19 € 41,64 € 24,84 € 22,19 € 16,79 € 2+2 -100% -50% -100% 3 € -20% /
APP 2 спални BB 36,24 € 66,48 € 41,64 € 36,24 € 24,84 € 4+2 -100% -100% -100% -100% -100% -100%

Во цената е вклучено : базаен, со џакузи, парна бања, сауна, паркинг и туристичка такса.
Во цената НЕ е вклучено :
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 82€ / возрасен, 41€ / дете (4-12г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 30€ / возрсен , 15€ / дете (6-14г)
Доплата за HB возрасен 6€ и 2,5€ деца (5-13г.)

Минимум престој 5 ноќевања во периодот 28.12.2016-02.01.2017
Максимален број на лица: STUDIO 2+1, APP 1 спална ( 2+2 или 3 возрасни), APP 2 спални ( 4+2 ).
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1) -15 % за уплати до 31.10.2016г. , -10% за уплати до 30.11.2016г.
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.