LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BANSKO - Green Life 4*
Green Life 4*

Модерни апартмани во прекрасно опкружување нудат поглед кон историскиот центар на Банско,Рила,Пирин.Голем број на комфортни соби,ресторан,бар,конференциска сала,спа центар.Комплексот се наоѓа на самата граница со националниот парк Пирин кој е заштитен од UNESCO.

Комплексот е на 2 км од центарот на Банско и 700 метра од гондолата. Има 8 блокови со 5 спрата и 5 лифта.Нуди бесплатен трансфер до гондолата.

Има вкупно 200 соба:двокреветни(40 м2), студиа(40 м2),апартмани( 60-80 м2) апартмани со две спални(80-120 м2)
Сите соби имаат цетрално греење,сателитска телевизија,мини бар,телефон,WI-Fi интернет,туш,фен,балкон.Француски лежај или 2 одвоени кревети, кауч, трпезарија, кујна.Прилагодено за 2 лица.
Апартмани со една спална имаат соба за дневен престој со кујна,кауч и спална соба. Прилагодено за 4 возрасни.
Апартман со 2 спални има соба за дневен престој со кујна и 2 спални соби и кауч.
Прилагодено за 6 возрасни лица. Некои од апартманите имаат камин(огревното дрво е со доплата на лице место)


HOTEL         Bansko Bulgaria www.greenlifehotel-bansko.bg
СОБА период 22.01-29.01 27.12-01.01 02.01-07.01 30.01-11.02 08.01-21.01 Макс ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
  услуга 05.03-08.04       12.02-04.03 лица 1 дете 0-6 1 дете 6-13 2 дете 0-6 2 дете 6-13 3 возр. 4 возр.
DBL Superior BB 29,17 € 70,21 € 45,37 € 37,81 € 36,73 € 2+0 / / / / / /
STUDIO BB 23,76 € 58,92 € 41,05 € 33,49 € 32,41 € 2+1 -100% -100% / / -100% /
APP 1 спална BB 31,92 € 80,52 € 53,52 € 44,29 € 42,72 € 2+2 -100% -100% -100% -100% -100% -100%
APP 2 спални BB 54,01 € 125,30 € 86,42 € 71,29 € 69,13 € 4+2 -100% -100% -100% -100% -100% -100%

Во цената е вклучено : користење на базен, релакс зона, сауна, парна бања, фитнес, транспорт до гондолата, интернет, паркинг. 

Во цената НЕ е вклучено :
Туристичка такса за престој, 1 € возрасен / 0,5деца 2-12г. на ден.
Доплата за полупансион 11€, деца 6-12г. 5€
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 80€ / возрасен,35€/ дете (6-12 г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 20€ / возрсен , 10€ / дете (6-12 г)

Максимален број на лица: STUDIO ( 2+1 ) , APP 1 bedroom (2+2), APP (4+2), DBL ( 2+0 )


ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1) -20 % за уплати до 30.09.2016; -15 % за уплати до 30.11.2016; -10% за уплати до 19.12.2016. Попустите се пресметуваат на основната цена.
2) 5=4, 14=12 за пристигнувања во период 11.01-10.04.2016. Гратис ноќевањата се калкулираат по последните ноќевања. Попустите НЕ се комбинираат.
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.