LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BANSKO - Uniqato 3*
Uniqato 3*
HOTEL HOTEL UNIQATO  ***         Bansko Bulgaria   www.uniqatobansko.com
СОБА период 01.12-14.12 15.12-25.12 26.12-02.01 03.01-18.03 19.03-15.04 Макс ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
  услуга           лица 1 дете 0-6 1 дете 6-14 2 дете 0-6 2 дете 6-14 3 возр. 4 возр.
Attic STUDIO BB 26,40 38,50 38,50 38,50 20,90 2+0 / / / / / /
STUDIO economy BB 28,60 41,30 41,30 41,30 24,20 2+0 / / / / / /
STUDIO standard BB 36,30 56,10 56,10 56,10 28,60 2+1 -100% -30% / / -30% /
STUDIO deluxe BB 41,30 60,50 60,50 60,50 44,00 2+1 -100% -30% / / -30% /
APP 1 спална BB / 57,80 57,80 57,80 / 2+1 -100% -30% / / -30% /
APP 1 спална DELUXE BB 46,20 68,20 68,20 68,20 46,20 2+2 -100% -30% / / -30% /
APP 2 спални BB 49,50 82,50 82,50 82,50 49,50 2+2 -100% -100% -100% -100% -100% -100%

Во цената е вклучено : интернет, сауна, парна бања, 20% попуст во ресторант Victoria и туристичка такса.
Во цената НЕ е вклучено :
Доплата за Новогодишна вечера ( задолжителна ) 77€ / возрасен, -50% од цената на возрасен / дете (6-14г.)

Минимум престој 4 ноќевања во периодот за Нова Година И Божиќ.
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.