LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BOROVEC - Flora Residence / Daisy 4*
Flora Residence / Daisy 4*

Локација: во ценатрот на ресортот , 50 м од Гондолата
Капацитет: 30 соби и 185 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, внатрешен базен, џакузи, сауна, менувачница, детски клуб, конференциски сали, менувачница, паркинг.
Опременост на собите: сателитска ТВ,мини бар, бања, интернет.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
HB (полупансион) од 26,8 €
за резервации до 31.10.2016

HOTEL FLORA RESIDENCE ****       Borovec Bulgaria   www.flora-hotel.net
СОБА период 27.12-03.01 20.12-26.12 11.01-31.01 01.02-28.02 01.03-31.03 Макс. ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
  услуга   04.01-10.01       лица 1 дете 0-2 1 дете 2-12 2 дете 0-2 2 дете 2-12 3 возр. 4 возр.
STUDIO HB 57,20 39,10 29,70 39,10 29,70 2+2 -100% -75% -100% -75% -60% -60%
APP 1 спална HB 59,40 41,30 31,90 41,30 31,90 2+2 -100% -75% -100% -75% -60% -60%

Во цената НЕ е вклучено :     

Туристичка такса за престој  1€ од ден за возрасен и 0,5 € за деца ( 2-12г.) .     

Доплата за Новогодишна вечера ( задолжителна ) 50€ / возрасен, 25€/ дете ( 2-12 г.)      

Користење на базен возрасен 3,5€ и 2,5€ дете (2-12г.)     

Максимален број на лица: DBL 2+1, Studio 2+1, APP 1 2+2  

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :                

1)  -10% за уплати до 31.10.2016, -7% за уплати до 30.11.2016               

2)  за сите резервации направени по 01.12 : 7=6, 10=8 и за пристигнување по 04.03. Гратис ноќевањата се калкулираат по последните ноќевања.

Попустите  НЕ се комбинираат.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.