Nikiti - Vila Porto
Vila Porto

ЦЕНОВНИК БР.1 ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2022

10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА

 

Новата луксузна куќа Porto Nikiti  се наоѓа во мирниот дел на Никити на 190 m oд плажа. Апартманите и студијата се наоѓаат на ниско приземје, на прв и втор кат. Студијата се за 2-3 лица со удобна фотеља на расклопување, a апартманите се за 3-4 лица. Сите имаат SAT TV, интернет и клима вклучена во цената. Организирано е чистење два пати во текот на престојот.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

Период

Тип на сместување

Maкс бр лица

30.05-

13.06

13.06-

24.06

24.06-

04.07

04.07-

14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-

12.09

12.09-

22.09

22.09-

03.10

Бр на ноќи

 

 

14

11

10

10

10

10

10

10

10

10

10

11

1/2

studio

2

448

498

598

698

798

878

878

878

778

578

398

298

1/2+1

studio

3

498

548

648

748

848

898

898

898

798

598

448

328

1/4

apartman

4

598

648

798

898

998

1098

1098

1098

948

798

548

398

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.

За секоја извршена промена на податок во договорот за патување се наплаќа административна такса во висина од 8 ЕУР!