ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Pefkohori - Aparthotel Akritas Luxury
Aparthotel Akritas Luxury

15% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.01.2019

10% ПОПУСТ ЗА 40% УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.04.2019

 

Се наоѓа во мирниот дел на летувалиштето на 250 m oд центарот и 350 m од плажата. Новоизграден објект со простран двор со уредени тревници и базен за возрасни и деца, со можност за користење чадори и лежалки. За свиоте гости има приватен паркинг, туш во дворот и играчки за деца. Располага со модерно уредени двокреветни и трикреветни студија, како и четирикреветни апартмани. Сите имаат комплетно опремена кујна, купатило со туш кабина, тераса со гарнитура за седење, ТВ, Wi-Fi интернет, клима уред (користењето се доплаќа 5 еур/ден).

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СТУДИО/АПАРТМАН ЗА НАЕМ НА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

25.05.-
04.06.

04.06.-
14.06.

14.06.-
24.06.

24.06.-
04.07.

04.07.-
14.07.

14.07.-
24.07.

24.07.-
03.08.

03.08.-
13.08.

13.08.-
23.08.

23.08.-
02.09.

02.09.-
12.09.

12.09.-
22.09.

22.09.-
02.10.

1/2 studio

/

295

425

495

595

665

665

665

665

565

465

365

195

1/3 studio

/

315

455

525

625

695

695

695

695

595

495

395

205

1/4 apartman

/

495

625

725

825

925

925

925

925

795

695

525

265

 

Напомени

-Услови за деца во студио/ апартман две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
- Користење на климата 5 еур на ден.
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

Курс 1 еур = 62 ден

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: бар покрај отворениот базен со чадори и лежалки, двор, паркинг, рецепција, WI-FI интернет

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА/АПАРТМАНИТЕ: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, клима, купатило, тераса со гарнитура за седење, LCD TV, пешкири, решо

ВАЖНО!

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!