ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2020 - ЕГИПЕТ
Ammoudia & Kanali - Hotel Asteras - Ammoudia
Hotel Asteras - Ammoudia

АМУДИА - Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, песочна плажа, бујна вегетација, кафе - барови, ресторани и таверни што дополнително го чинат АМУДИА атрактивен за туристите.

Хотел АСТЕРАС на околу 80 - 90 м. од плажа. Располага со 1/2, 1/3, 1/3+1 (дополнителниот кревет е помошен) и 1/4 студија, сите опремени со кујна, купатило, тв, тераси. Климата е вклучена во цената.

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината, ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.

Хотел АСТЕРАС

ПЕРИОД

Ноќ

1/2

1/3

1/3+1

1/4

08.06-16.06

8

90

100

110

120

16.06-24.06

8

180

190

200

210

24.06-02.07

8

240

250

260

270

02.07-10.07

8

290

300

310

320

10.07-18.07

8

310

320

330

340

18.07-26.07

8

330

340

350

360

26.07-03.08

8

340

350

360

380

03.08-11.08

8

340

350

360

380

11.08-19.08

8

340

350

360

380

19.08-27.08

8

320

330

340

350

27.08-04.09

8

220

230

240

250

04.09-12.09

8

160

170

180

190

12.09-20.09

8

90

100

110

120

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден.

Цените се изразени во евра (61,8 ден.) за наем на студио за 8 ноќевања.

Автобуски превоз:  Во 05:00 од Прилеп - Амудиа, 14.00 Амудиа – Прилеп.

Цена за превоз: 1980 ден 32 € - повратнен билет. Деца до 14 г.=1200 денари 19.5 €.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 год. - 200 ден, од 65 до 70 год. - 400 ден. Деца до 14 год. - 150 ден.

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.

Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 13:00 ч по локално време.