ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Athos - Vila Clair - Jerisos
Vila Clair - Jerisos

Попусти:

 • 15%за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10%за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

 • Студија и апартмани КЛЕР - Jерисос

Објект кој се наоѓа на 180 метри од плажа. Во објектот се наоѓаaт студија за 2 и 3 лица, како и апартмани за 4, 5 или 6 лица. Студијата се наоѓаат на приземје, располагаат со комплетно опремени мини кујни, WI-FI, клима уред (користењето е вклучено во цената). Апартманите се едноспални, односно располагаат со две пространи соби од кои во едната соба се наоѓа и комплетно опремена кујна, а во другата има креветчиња на спрат и брачен кревет, тоалет, ТВ, WI-FI, клима уред (користењето е вклучено во цената).

 

ТЕРМИН :

1/2 стд

1/2+1 стд

1/4 апп

1/5 апп

1/6 апп

31.05-07.06

74 €

79 €

99 €

104 €

109 €

07.06-14.06

94 €

99 €

129 €

134 €

139 €

14.06-21.06

114 €

119 €

149 €

154 €

159 €

21.06-28.06

129 €

134 €

169 €

174 €

179 €

28.06-05.07

144 €

149 €

189 €

194 €

199 €

05.07-12.07

159 €

164 €

209 €

214 €

219 €

12.07-19.07

174 €

179 €

229 €

234 €

239 €

19.07-26.07

184 €

189 €

249 €

254 €

259 €

26.07-02.08

194 €

199 €

269 €

274 €

279 €

02.08-09.08

219 €

224 €

299 €

304 €

309 €

09.08-16.08

219 €

224 €

299 €

304 €

309 €

16.08-23.08

209 €

214 €

289 €

294 €

299 €

23.08-30.08

199 €

204 €

269 €

274 €

279 €

30.08-06.09

144 €

149 €

199 €

204 €

209 €

10.09-17.09

104 €

109 €

139 €

144 €

149 €

17.09-24.09

84 €

89 €

109 €

114 €

119 €

24.09-01.10

74 €

79 €

99 €

104 €

109 €


Цени:

 • Се дадени по лице, за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
 • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 15€од вкупната цена по лице
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа директно во објектот

Сместување:

Трето, четврто, петто и шестто лице или деца над 6 год. имаат бесплатно сместување во 1/2+1 студио, 1/4, 1/5 и 1/6 апартман, плаќаат само превоз 15€

Едно дете од 2-6 год. може да се смести бесплатно во кревет со родител во 1/2 и 1/2+1 студио или 1/4, 1/5 и 1/6 апартман (плаќа само превоз 15€) со добиено одобрение од агенцијата и сопственикот на објектот

Превоз:

 • Секој петок поаѓање од Битола во 03:30 час. враќање во времето одредено од пратителот на групата
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 15€по лице
 • 5€доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 50% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување
 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи, како и бројот на искористени денови за престој во ЕУ.
 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.
 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.
 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.
 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.