ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Thassos - Vila Emi - Limenaria
Vila Emi - Limenaria

Попусти:

 • 15%за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10%за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

 • Студија и апартмани ЕМИ – Лименарија

Објект со централна положба во Лименарија, на 200 метри од плажата во Лименарија и околу 10 минути пешачење од една од најубавите плажи во тој дел на Тасос, плажата Металиа. Сместен на мирно место, со убава градина, во својот склоп има студија и апартмани на високо приземје. Студиjата располагаат со комплетно опремена кујна, тоалет, балкони, ТВ, Wi-Fi, клима уред (со дневна доплата од 5€). Апартманите се едноспални, односно располагаат со две соби од кои во едната е сместена кујна, а одделно тоалет и балкони.

ТЕРМИН :

Ноќи

1/2 стд

1/2+1

стд

1/3+1

стд

1/4

апп

01.06-08.06

7

89 €

94 €

104 €

119 €

08.06-15.06

7

109 €

114 €

124 €

149 €

15.06-22.06

7

129 €

134 €

144 €

179 €

22.06-29.06

7

139 €

144 €

154 €

189 €

29.06-08.07

9

179 €

184 €

194 €

249 €

08.07-17.07

9

189 €

194 €

204 €

259 €

17.07-26.07

9

209 €

214 €

224 €

279 €

26.07-04.08

9

219 €

224 €

234 €

289 €

04.08-13.08

9

229 €

234 €

244 €

299 €

13.08-22.08

9

229 €

234 €

244 €

299 €

22.08-31.08

9

209 €

214 €

224 €

279 €

31.08-07.09

7

129 €

134 €

144 €

179 €

07.09-14.09

7

109 €

114 €

124 €

149 €

14.09-21.09

7

89 €

94 €

104 €

119 €

21.09-28.09

7

64 €

69 €

79 €

89 €

 

Цени:

 • Се дадени по лице, за минимум две платежни лица, за 7 или 9 ноќевања, со вклучен автобуски и бродски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
 • За аранжман со сопствен превоз се одобрува 35€од вкупната цена по лице
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа директно во објектот

Сместување:

Трето и четврто лице или деца над 6 год. имаат бесплатно сместување во 1/2+1, 1/3+1 студио и 1/4 апартман, плаќаат само превоз 35€

Едно дете од 2-6 год. може да се смести бесплатно во кревет со родител во 1/2 студио или 1/4 апартман (плаќа само превоз 25€) со добиено одобрение од агенцијата и сопственикот на објектот

Во 1/2+1 и 1/3+1 студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети

Користењето на клима уред е со доплата од 5€ на ден

Попусти:

 • 7%за уплата на два или повеќе поврзани термини
 • 25%за целосна уплата во ДЕКЕМВРИ
 • 20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ
 • 15%за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
 • 10%за целосна уплата во МАРТ
 • 5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

Превоз:

 • Поаѓање од Битола во 03:30 час. според термините во табелата,  враќање во времето одредено од пратителот на групата
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус
 • Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 35€по лице (дете од 2-6 год. 25€)
 • 5€доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

Напомена:

 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 50% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената
 • Задолжително е здравствено и патничко осигурување
 • Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи, како и бројот на искористени денови за престој во ЕУ.
 • Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

Куќен ред:

 • Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
 • Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.
 • При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
 • Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.
 • Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.
 • Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.