Polihrono - Vila Papadopulos
Vila Papadopulos

 

17% попуст за резервации и целосна уплата до 28.02.2019

10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2019

 

ОПИС НА ОБЈЕКТОТ :   

Вила Пападопулос  се наоѓа на 400м од центарот на Полихроно и на отприлика 190м оддалеченост

од море, во мирниот дел на Полихроно према Ханиоти, се состои од две згради, со парк и зеленило, простор за одмор (летниковец), скара, паркинг сопстен нема, но има слообден простор за паркинг наспроти вилата.

Собите се опремени со: клима, тв, сопстевен тоалет, тераса, кујна опремена со прибор за готвење и јадење.

ОПИС НА АПАРТМАНИТЕ:

1/3 + 1 АПП: се наоѓаат на прв и втор спрат. Составени од, комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет на  развлекување погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба од која се излегува на пространа тераса, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената)

(можност за сместување на 3 возрасни и 1 дете до 10г. ).

1/4  АПП:  се наоѓаат  втор спрат. Составени од, комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), 2 спални соби,2 тераси, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената)……..

(можност за сместување на 4 возрасни)

 1/3+1  АПП: се наоѓаат на прв и втор спрат. Составени од, комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет (софа) на  спуштање погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба (со 2 оделлни кревети) , 2 тераси, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената)……..

(можност за сместување на 3 возрасни и 1дете до 10 г. ).

 АПАРТМАН  бр. 5  ОБJЕКТ  1  (поглед море)

Се наоѓа на 1 спрат. Комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет на  развлекување погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба од која се излегува на пространа тераса, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената)

 АПАРТМАН  бр.  9    ОБЈЕКТ  2

Се наоѓа во обкект 2, на 1 спрат. Комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет (софа) на  спуштање погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба (со 2 оделлни кревети) , 2 тераси, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената)

 АПАРТМАН  бр.  11    ОБЈЕКТ  2

Се наоѓа во објект 2, на 2 спрат. Комплет опремена кујна (шпорет со релна и комбиниран фрижидер), кревет + кревет (софа) на  спуштање погоден за 1 возрасен и 1 дете, спална соба (со 2 оделлни кревети) , 2 тераси, купатило,ТВ, клима Wi-Fi (вклучени во цената)

 

ЛОКАЦИЈА:    GPS Кординати:      40.0150142,23.5311415

Check in:             14:00h.

Check out:          10:00h

 Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30%  уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни

или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст.

 

Термини

Ноќевања

1/3  (студио за 3 лица)

1/3+1  (студио за 4 лица)

1/4  (апп  за 4 лица)

1/5  (апп  за 5 лица)

19.05-26.05.19

7

89 промо

99 промо

99 промо

129 промо

26.05-02.06.19

7

109 промо

119 промо

129 промо

199 промо

02.06-09.06.19

7

139

149

179

279

09.06-16.06.19

7

229

239

249

349

16.06-23.06.19

7

289

299

309

379

23.06-30.06.19

7

309

319

329

449

30.06-07.07.19

7

339

349

359

459

07.07-14.07.19

7

379

389

399

509

14.07-21.07.19

7

419

429

439

509

21.07-28.07.19

7

419

429

439

509

28.07-04.08.19

7

419

429

439

509

04.08-11.08.19

7

419

429

439

509

11.08-18.08.19

7

419

429

439

509

18.08-25.08.19

7

389

389

409

459

25.08-01.09.19

7

349

359

369

389

01.09-08.09.19

7

269

269

289

309

08.09-15.09.19

7

229

219

229

259

15.09-22.09.19

7

159 промо

159 промо

179 промо

169 промо

22.09-29.09.19

7

89 промо

89 промо

99 промо

129 промо

                        Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.За два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

Во цената е вклучено: Ноќевање, клима уред и wi-fi.

Во цената не е вклучено: Превоз, патничко осигурување.

ВАЖНA НАПОМЕНА :  За хигиената на апартманите, секој гостин се  грижи за својот апартман. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Одалеченост:

Солунски аеродром: 87км

Ханиоти: 5км

Пефкори: 9км

Калитеа: 11км

Центар на Полихроно 800м

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€ по лице

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице 

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја недела):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес– 40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) –35€ по лице

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово –40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

  • Деца од 2 до 11,99 години:      
  • Попуст 10 Евра од редовната цена (за поаѓање од Битола)
  • Попуст 15 Евра од редовната цена (за поаѓање од Скопје)
  • Деца до 1,99 години бесплатно
  • Возрасно лице над 63год – 10еур попуст 

 

Поаѓање од Грција:

 15:15 h локално време, (14:15 h мак.време) Неа Потидеа

15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Калитеа

14:45 h локално време, (13:45 h мак.време) Полихроно

14:30 h локалнп време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти

14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ :

Попустите не може да се комбинираат. Во АПП е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),

Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место. Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање  Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ :

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Предлог посета на места: Доколку сакате да уживате во убавините на белата песок, мирното море и денските забави на само 30km од Полихроно се наоѓа Sani Beach, плажа со бел песок и мирис на борови кои ги негува сите сетила. Се работи за одлично организирана плажа, која неколку пати добивала „сино знаменце“. Многу често, на оваа плажа се организираат забави со познати диџеи. А доколку сакате да уживате во Карипски стил на само 6km од Полихроно се наоѓа, плажата Molos Beach Bar во Ханиоти. Опкружен со зеленило и убаво уреден парк, одличен е за активности на отворено како и терен за тенис и фудбал. Плажа има обезбеден паркин, гардероба и тоалет. Песочна плажа со чиста водата, уредена со лежалки и чадори за сонце. Во текот на сезоната, барот е исполнет нон стоп, посебно во времето на викендите. Ако сакате да го почуствувате Африканскиот стил тогаш Elephnat Beach Bar во Пефкохори е идеалното место за вас. Од Полихроно е одалечено 10km. Elephnat Beach Bar e една од најпопуларните плажи на Халкидики. Етничката декорација со удобни дрвени лежалки и перници ги замаглуваат очите уште од првиот момент, а во комбинација со сините води создаваат посебно чувство. Преубаво кафе, врвни освежувачки коктели и вкусни закуски се некои од опциите што ги нуди. Исто тука се наоѓа и уште еден прекрасен бар Umbrellas Beach Bar . А во непосредна нивна близина, а од Полихроно одалечено 15km се наоѓа Cabana Beach Bar во Палиури. Кристално чистa водa и сертифицирани академии за нуркање, плишани перници и позитивни вибрации се дел од имотот на Cabana Beach Bar. Тоа е место за убаво летно расположение и незаборавно искуство на плажа.
За младите кои што сакаат ноќни забави на 10km од Полихроно се наоѓаат најдобрите летни ноќни клубови во пошироката област на Халкидики, Night Club Pearl и Ahoy Summer Night Club. Ветуваат незаборавни ноќи за време на Вашиот престој на Халкидики. Меѓународните и Грчките хитови за денс музика ветуваат врвна забава која трае до утрото. Влезницата е 10€.
Исто така не пропуштајте да го посетите најубавото гратче на Халкидики- Афитос, кое е одалечено 14km од Полихроно. Афитос се разликува пo својата архитектура, камените куќи, неколкуте цркви, традиционалните таверни и улиците со калдрма.