Sithonia - Melissa 3+* - Psakudia
Melissa 3+* - Psakudia

EARLY BOOKING !!!
-15% за резервации до 28.02.2019


  
Положба: Псакудиа
Сместување:48 соби(студиа и апартмани)  опремени се со мини кујна,бања, фрижидер, клима уред, сателитскаТВ и телефон.
Услуга: AI
Содржини: Ресторан, бар( покрај базен и на плажа), перална, сеф, паркинг...
Плажа: Песочна( 80м до плажа)
Спорт и забава: Базен,детски базен, фудбалски терен...


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.