ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Polihrono - Vila Zorbas
Vila Zorbas

Вила Зорбас се наоѓа во Полихроно, на 30м одалеченост од плажа. Лоцирана во централниот дел на Полихроно, идеална е за фамилијарен и релаксиран одмор, за оние кој им е важно да се во близина на плажа. Вилата располага со трокреветни студиа и четворокреветни апартмани, опремени секој со своја кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, сопствен тоалет со туш кадички, тераса (сите гледаат према улица, странично према море, улицата е мирна, не сe движат возила по неа), вилата не располага со паркинг, тв, клима бесплатна, wi-fi, сите кревети се стандардни 90х190м или дуплиот 120х190м.

Гпс координати: 40.017987, 23.526928

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.03.2019

На Промо цените не следува попуст, и попуст за два последователи термини, првите два и последните два термина се Промо цени.

 

ВИЛА ЗОРБАС - ПОЛИХРОНО

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќевања

1/3 студио

2/4 Дуплекс

Промо цени на кој не следува попуст

19.05-26.05.19

7

79

99

Промо цени

26.05-02.06.19

7

99

109

Промо цени

02.06-09.06.19

7

149

159

 

09.06-16.06.19

7

239

249

 

16.06-23.06.19

7

289

319

 

23.06-30.06.19

7

319

349

 

30.06-07.07.19

7

349

379

 

07.07-14.07.19

7

359

389

 

14.07-21.07.19

7

379

409

 

21.07-28.07.19

7

379

409

 

28.07-04.08.19

7

379

409

 

04.08-11.08.19

7

379

409

 

11.08-18.08.19

7

379

409

 

18.08-25.08.19

7

319

339

 

25.08-01.09.19

7

259

289

 

01.09-08.09.19

7

199

229

 

08.09-15.09.19

7

149

169

 

15.09-22.09.19

7

99

109

Промо цени

22.09-29.09.19

7

79

89

Промо цени

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола – ( Автобуска Станица Транскоп на перон)-30еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30 еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур од Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.