ЛЕТО - ГРЦИЈА
Далечни патувања
КАРНЕВАЛ ВО ВЕНЕЦИЈА
Rent a Car
ПОНУДИ - КАРНЕВАЛ ВО ВЕНЕЦИЈА
КАРНЕВАЛ ВО ВЕНЕЦИЈА
 1. Февруари (Сабота)      СКОПЈЕ - ВЕНЕЦИЈА

Состанок на групата на аеродромот Александар Велики во Скопје во 12:15 часот. Полетување за Венеција (Тревизо) во 13:55 и слетување во 15:35 часот. Трансфер од аеродромот до хотелот и сместување. Разглед на Венеција: Плоштадот Сан Марко со Базиликата, Дуждевата Палата, ренесансната Саат-кула, Мостот на воздишките... Слободно време за прошетки и уживање во карневалската атмосфера. Ноќевање.

 1. Февруари (Недела) МУРАНО - БУРАНО – ВЕНЕЦИЈА

Појадок. Факултативна екскурзија до волшебните острови на венецијанската лагуна – Мурано и Бурано. Ќе присуствувате на едно незаборавно искуство кога “маестро“ создава неверојатни стаклени фигури, каде се продаваат прекрасни рачно изработени стаклени производи и традиционална венецијанска чипка. Прошетката продолжува покрај Каналот Гранде и Мостот Риалто во Венеција. Препорачуваме да ја насликате венецијанската маска и да ја понесете како сувенир. Враќање во хотел во попладневните часови. Во вечерните часови, слободно време за вкусување на некој италијански специјалитет... Ноќевање.

 1. Февруари (Понеделник) ВЕРОНА

Појадок. Факултативна посета на Верона – позната по Ромео и Јулија, градот каде се пишуваат најубавите љубовни писма и најдобрите романтични приказни. Разгледување на Верона: Плоштадите Бра, Ербе и Данте, Куќата на Јулија, Амфитеатарот... Враќање во хотел во вечерните часови. Ноќевање.

 1. Февруари (Вторник) ВЕНЕЦИЈА - СКОПЈЕ

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки и шопинг. Трансфер до аеродромот во Тревизо. Полетување за Скопје во 16:05 и слетување во 17:45 часот.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:    279 евра (17.300 денари)
ЗА УПЛАТА ДО 17. ЈАНУАРИ:    229 евра (14.200 денари)


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Авионски превоз на релација Скопје-Венеција (Тревизо)-Скопје
 • Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 42х32х25см)
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром
 • Сместување во Хотел LUGANO 4* (www.hotellugano.it) во Местре/Маргера на база 3 ноќевања со појадок
 • Разглед на Венеција
 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Аеродромски такси 2.980 денари
 • Доплата за голема кабинска торба (со димензии 56х45х25см) 1.600 денари
 • или Доплата за багаж (1 торба/куфер со максимум 23kg) 2.300 денари
 • Факултативен излет до островите Мурано и Бурано и прошетка во Венеција 35 евра
 • Посета на Верона 45 евра
 • Туристичка такса 3  евра на ден (се плаќа во хотелот на рецепција)
 • Влезници во локалитетите, карти за локален превоз (бродска карта за Венеција 20 евра)
 • Патничко – здравствено осигурување 250 денари

 

НАПОМЕНИ:

За овој аранжман важат Општите услови за патување

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето