ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Nea Flogita - Vila Andonis 1
Vila Andonis 1

Неа Флогита-Вила Андонис 1

 

Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.

Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите сѐ што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Вила Андонис

Вила Андонис се наоѓа во Неа Флогита, во помирниот дел од населбата. Таа е одалечена околу 200 метри од плажа. Таа располага со апартмани коишто се наоѓаат на приземје. Апартманите располагаат со преградени тераси кои се опремени со надворешна маса и столови. Апартманите се опремени со соба со кујна во која се наоѓа кревет на пуштање за две лица и спална соба со брачен кревет. Климата се наоѓа во кујната соба и е вклучена во цена. Кујната е опремена со рерна и со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

Важно
 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни- Плаќа само превоз доколку користи
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
 • Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Автобусот ги остава/зима патниците на 100м од вилата
 • Ран букинг не се комбинират со други попусти
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • За користење на организиран превоз се доплаќа 35е за возразен/ деца од 3 до 11,99 години 25е. За дете до 2 години не се доплаќа ( не користи седиште )

 

 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори

Термини

Редовна цена

1/4 апп 7 ноќевања

23.05.-30.05

130е

Цена за наем без превоз

30.05-06.06

150е

цена за наем без превоз

06.06-13.06

170е

цена за наем без превоз

13.06-20.06

190е

цена за наем без превоз

20.06-27.06

210

цена за наем без превоз 

27.06-04.07

245

цена за наем без превоз 

04.07-11.07

352е

 

Цена за наем без превоз

11.07-18.07

385е

Цена за наем без превоз

18.07-25.07

419е

Цена за наем без превоз

25.07-01.08

419е

Цена за наем без превоз

01.08-08.08

419е

Цена за наем без превоз

08.08-15.08

419е

Цена за наем без превоз

15.08-22.08

419е

Цена за наем без превоз

22.08-29.08

399е

Цена за наем без превоз

29.08-05.09

376е

Цена за наем без превоз

05.09-12.09

315е

Цена за наем без превоз

12.09-19.09

259е

Цена за наем без превоз

19.09-26.09

209е

Цена за наем без превоз

26.09-03.10

159е

Цена за наем без превоз

 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена

 

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во вила Андонис

Цо цената не е вклучено:

-Превоз (35 евра за возрасни во два правци/ 25 евра за деца од 2.99 до 11.99 години)

-Туристичка такса 3.5 евра од ден од сместување – Задолжително
-Патничко осигурување
-Индивидуални трошоци