ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Ксамил (Ksamil) - Vila Salla
Vila Salla

Вила Сала лоцирана во Ксамил се наоѓа на 200м од плажа, до плажа има 5мин пешачење,располага со двор и 3 спрата со соби.

Собите се лоцирани на приземје, први и втор спрат.

На приземје се студиа за 3 и 4 лица и гледаат во градина, на прв и втор спрат се студиа за 2 и 3 лица. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, попустите не можат да се комбинираат

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2022

 

KSAMIL - VILLA SALA

ЦЕНА ПО ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ

1/2 ( стд за 2 лица)

1/3 ( стд за 3 лица)

1/3 Мезонет (за 3 лица)

1/3 Апп приземје со одделена спална (за 3 лица)

1/4+1 ( стд за 4 лица)

Коментар

27.05-03.06.2022

7

69

79

89

99

109

Промо цена

03.06-10.06.2022

7

129

139

149

159

169

Промо цена

10.06-17.06.2022

7

169

179

189

199

209

 

17.06-24.06.2022

7

189

199

209

219

229

 

24.06-01.07.2022

7

209

219

229

239

249

 

01.07-08.07.2022

7

259

269

279

289

299

 

08.07-15.07.2022

7

299

309

319

329

339

 

15.07-22.07.2022

7

299

309

319

329

339

 

22.07-29.07.2022

7

299

309

319

329

339

 

29.07-05.08.2022

7

299

309

319

329

339

 

05.08-12.08.2022

7

299

309

319

329

339

 

12.08-19.08.2022

7

299

309

319

329

339

 

19.08-26.08.2022

7

289

299

309

319

329

 

26.08-02.09.2022

7

259

269

279

289

299

 

02.09-09.09.2022

7

169

179

189

199

209

 

09.09-16.09.2022

7

149

159

169

179

189

 

16.09-23.09.2022

7

129

139

149

159

169

Промо цена

23.09-30.09.2022

7

79

89

99

109

119

Промо цена

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Ќафасан: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 50€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Ќафасан:
Битола (Пред спортска Сала) – 50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 50€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 50€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -50€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -50€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

Сатници на поаѓање: 

22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно

22:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно

21:30 h Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно

23.20 h Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно

00.00 h Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје)  трансфер до Битола

01:00 h Битола– (автобуска станица Транскоп На перон)

01.30h Ресен ( спроти автобуска станица ) Ресен

02:00 h Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола)

02.20 h Струга-(на кружниот тек на влезот)

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ


*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ