ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Vila Klea

Вилата “ Клеа “ се наоѓа во Ксамил,  на 350 метри оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 сoби и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи / 8 дена

ЦЕНОВНИК - АЛБАНИЈА ЛЕТО 2022ВИЛА КЛЕА - КСАМИЛ

Термин

21.05

28.05

04.06

11.06

18.06

25.06

02.07

09.07

16.07

23.07

30.07

06.08

13.08

20.08

27.08

03.09

10.09

17.09

24.09

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

59€

69€

129€

139€

169€

199€

239€

279€

279€

279€

279€

279€

279€

249€

219€

169€

139€

129€

99€

1/3

69€

79€

139€

149€

179€

209€

249€

289€

289€

289€

289€

289€

289€

259€

229€

179€

149€

139€

109€

1/4

79€

89€

159€

169€

199€

229€

269€

309€

309€

309€

309€

309€

309€

279€

249€

199€

169€

159€

129€

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
- Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Автобуски превоз


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:
- Скопје (Дрводекор) - 50€
- Росоман (Црна Река – Сирково – трансфер до Скопје) – 55€
- Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) - 55€
- Куманово (Бензинска пупма Макпетрол - Трансфер до Скопје) – 55€
- Тетово (попатно) - 50€
- Гостивар (попатно - Бунар Петрол) - 50€
- Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol) - 50€
- Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) - 45€
- Струга (кружен тек – кај Нептун) - 45€
- За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен
- За билет во еден правец се одбива 10€
- Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00h, враќање од Ксамил секоја сабота во 14:00h
- Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
- За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
- Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
- Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
- Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
- За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
- Попустите не се комбинираат
- Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- За хигиената на собите се грижат самите гости
- Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
- Се патува преку граничен премин Ќафасан
- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената