ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Ксамил (Ksamil) - Vila Aleks
Vila Aleks

Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

Климата е вклучена во цената***

12% ВЕЛИГДЕНСКИ ПРАЗНИЧЕН ПОПУСТ за резервација и целосна уплата од 14.04 - 27.04.2022
7% попуст за резервација и целосна уплата до 30.04.2022

5% попуст за резервација и целосна уплата до 31.05.2022

                                                                                 ВИЛА АЛЕКС

Термин

Ноќевања

1/3 студио на прв спрат 

1/3+1 студио на прв спрат 

1/3+1 приземје 

03.06 - 10.06

7

179

189

189

10.06 - 17.06

7

189

199

199

17.06 - 24.06

7

209

219

219

24.06 - 01.07

7

239

249

249

01.07 - 08.07

7

279

289

289

08.07 - 15.07

7

309

319

319

15.07 - 22.07

7

339

349

349

22.07 - 29.07

7

339

349

349

29.07 - 05.08

7

339

349

349

05.08 - 12.08

7

339

349

349

12.08 - 19.08

7

319

339

339

19.08 - 26.08

7

279

319

319

26.08 - 02.09

7

249

279

279

02.09 - 09.09

7

189

199

199

09.09 - 16.09

7

189

199

199

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.

ВО СТУДИЈАТА ДОЗВОЛЕНО Е СМЕСТУВАЊЕ САМО НА ПАТНИЦИТЕ КОИ ШТО СЕ ПИШАНИ ВО ВАУЧЕРОТ!!!

 НАПОМЕНИ:

- За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
- Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
- Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
- Климата е вклучена во цената;
- Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
- За хигиената на собите се грижат гостите;
- За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

ПОПУСТИ:

- За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на вториот аранжман;
- Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!


ПЛАЌАЊЕ:

-  Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;
-  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
-  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

ПРЕВОЗ:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Ќафасан: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 50€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Ќафасан:
Битола (Пред спортска Сала) – 50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  –50€
Струга (Хотел Дрим) – 50€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – 50€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – 50€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

Сатници на поаѓање: 

22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно

22:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно

21:30 h Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно

23.20 h Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно

00.00 h Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје)  трансфер до Битола

01:00 h Битола– (автобуска станица Транскоп На перон)

01.30h Ресен ( спроти автобуска станица ) Ресен

02:00 h Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола)

02.20 h Струга-(на кружниот тек на влезот)

Орбита го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

За овој аранжман важат општите услови на СКТМ