ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Parga/Sivota/Perdika - Lichnos Bay Village 3* - Parga

LICHNOS BAY VILLAGE 3* PARGA                         www.enjoy-lichnos.net

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 5% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 09.05 ДО 23.10.2022

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

10

27.04-05.06

06.06-03.07

04.07-31.07

01.08-28.08

29.08-11.09

12.09-25.09

26.09-23.10

Deluxe Suite Sea View

111

146

175

201

175

146

111

(2 pax)

Трето лице

35

35

35

35

35

35

35

1 дете од 2-11.99 год.

18

18

18

18

18

18

18

Deluxe Suite Side Sea View

94

105

128

140

128

105

94

(2 pax)

Executive Junior Suite

163

173

207

239

207

173

163

(2pax)

Family Superior Suite

175

189

228

261

228

189

175

(2 pax)

Трето лице

35

35

35

35

35

35

35

1 дете од 2-11.99 год.

18

18

18

18

18

18

18

2 дете од 2-11.99 год.

18

18

18

18

18

18

18

Junior Suite

152

163

193

222

193

163

152

(2pax)

Трето лице

35

35

35

35

35

35

35

1 дете од 2-11.99 год.

18

18

18

18

18

18

18

Standard Room Sea View

58

82

105

117

105

82

58

( 2 pax)

1 дете од 2-11.99 год.

18

18

18

18

18

18

18

Studio

82

94

123

134

123

94

84

( 2pax)

Studio Side Sea View

76

90

117

128

117

88

76

(2pax)

Полупансион

22

22

22

22

22

22

22

Деца од 2-11.99 год.

11

11

11

11

11

11

11

Мин. престој

3

3

3

5

3

3

3

Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Non show 100% of total amount

Early departure 100% of total amount

Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount

Cancelled 8-14 days before check-in 30% of total amount

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 5% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 09.05 ДО 23.10.2022

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ