ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Thassos - Hotel Apartments Aloe - Skala Potamia
Hotel Apartments Aloe - Skala Potamia

Хотелот-апартманите Алое се наоѓаат на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружени со борова шума. Студиата се 1/3 и 1/4 располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Сите соби се свртени према градот и морето, а повеќето имаат и прекрасен поглед на истите. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Во самиот објект има можност за доплата за појадок и вечера.

ОБЈЕКТОТ Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базен чие користење е вклучено во цената.

Период

Полупансион

по лице

1/3

соба

26.05-02.06.19

7

280

02.06-09.06.19

7

310

09.06-16.06.19

7

330

16.06-23.06.19

7

350

23.06–30.06.19

7

460

30.06-09.07.19

9

490

09.07-18.07.19

9

510

18.07-27.07.19

9

540

27.07–05.08.19

9

540

05.08-14.08.19

9

540

14.08-23.08.19

9

540

23.08–01.09.19

9

510

01.09–08.09.19

7

370

08.09-15.09.19

7

330

15.09-22.09.19

7

290

22.09-29.09.19

7

250

 

Напомена:

 • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
 • 2 деца до 11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
 • Трет возрасен – плаќа 50% од наведената сума
 • Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на собите до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Период

наем

1/4 
студио

26.05-02.06.19

7*

120

02.06-09.06.19

7*

160

09.06-16.06.19

7*

180

16.06-23.06.19

7*

210

23.06–30.06.19

7*

250

30.06-09.07.19

9

540

09.07-18.07.19

9

650

18.07-27.07.19

9

650

27.07–05.08.19

9

650

05.08-14.08.19

9

650

14.08-23.08.19

9

650

23.08–01.09.19

9

580

01.09–08.09.19

7*

210

08.09-15.09.19

7*

180

15.09-22.09.19

7*

160

22.09-29.09.19

7*

120

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
 • Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09 часот по локално време

Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата