Sithonia - Elea Village 3* - Nikiti
EARLY BOOKING!!!
-20% за резервации до 31.03.2019 

 


  
Положба: Елеа, 10км од Никити
Сместување: 50 двокреветни стандардни и 30 фамилијарни соби. Сите соби се опремени со клима, сателитска ТВ, фрижидер, телефон, тоалет, балкон.
Услуга: полупансион( појадок и вечера)
Содржини: рецепција, ресторан, снек бар, менувачница, ТВ сала, паркинг...  
Плажа: 20м од плажа
Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, мини клуб за деца, тенис...


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање 
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.