ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
BOROVEC - Festa Chamkoria 4*
Festa Chamkoria 4*

FESTA CHAMKORIA  - Боровец

www.festahotels.com

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

| 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2021

МИНИМАЛЕН ПРЕСТОЈ 3 НОЌИ ЗА СИТЕ ПЕРИОДИ

Цените се по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12-19.12.2021

20.12-30.12.2021

31.12-01.01.2022

02.01-05.03.2022

06.03-09.04.2022

Вид на сместување

 

 

 

 

 

Двокреветна соба

2+1

32,00 €

52,00 €

69,00 €

52,00 €

32,00 €

Јуниор сјуит - студио

2+2

42,00 €

60,00 €

80,00 €

60,00 €

39,00 €

Aпартман

2+2

45,00 €

66,00 €

85,00 €

66,00 €

45,00 €

Еднокреветна соба

1+1

42,00 €

68,00 €

105,00 €

68,00 €

42,00 €

Во цената е вклучено : Ноќевање со појадок ,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, интернет,шатал.

Дополнителни услови :

Доплата за вечера 13 € за возразен/ доплата за вечера за деца од 03-12.99год. 6 €

Деца до 2.99 год. - бесплатно

▪ деца од 3-12.99 год. на дополнително легло со двајца возразни 70% попуст од цената

▪  дете од 3-12.99 год. на редовно легло во двокреветна соба со еден возрасен 50 % попуст од цената

▪ Возрасен на дополнително легло 25% попуст од цената(во јуниор сјуит и апартман )

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 80€, дете - 40€

▪ Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни - 40€, дете - 20€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден