ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
KOPAONIK - Grand Hotel & Spa 4*
Grand Hotel & Spa 4*

Grand Hotel & Spa 4+* Kopaonik

Цените се изразени во € по соба на ноќевање За проверка на цена исклучиво во агенција! Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

Помал број на ноќевање исклучиво на барање

10% попуст за сите резервации направено до 31.10.2021

(попустот се пресметува само на услуга ноќевање)

Период

Мин.ноќи

Услуга

Гранд Соби

Standard

Superior

Deluxe

Family

2 pax

2 pax

2 pax

2 pax

02.12 - 12.12.

3

HB

169

199

239

279

12.12 - 17.12

5

HB

199

229

269

309

17.12 - 24.12.

3

HB

169

199

239

279

24.12 - 30.12.

6

HB

219

249

289

329

30.12 - 03.01.

4

HB

379

409

449

499

30.12 - 09.01.

7

HB

330

360

399

440

09.01 - 23.01.

7

HB

269

299

339

379

23.01 - 30.01.

7

HB

229

259

299

339

30.01 - 13.02.

4

HB

229

259

299

339

13.02 - 20.02.

7

HB

249

279

329

369

20.02 - 27.02.

4

HB

209

239

279

319

27.02 - 06.03.

4

HB

189

219

259

299

06.03 - 13.03.

4

HB

209

239

279

319

13.03 - 20.03.

4

HB

169

199

239

279

20.03 - 17.04.

1

HB

169

199

239

279

 

Услови за резервација:
NON-REFUNDABLE ЕARLY BOOKING за сите термини во текот на зимска сезона, 15% попуст на услуга само ноќевање.
- 10% попуст за сите резервации направено до 31.10.2021 (попустот се пресметува само на услуга ноќевање)
- Број на соби кои се продаваат под early booking е строго ограничен.
- Попустите неможат да се собираат
- Минимум лица за резервација за Deluxe Room и Family Room 3
- Mаксималан капацитет за Deluxe Room 4 лица, максимален капацитет за Family Room 6 лица
- Single use користење на соба е можна само во Standart Room и Superior Room цената се намалува за 15€

 

Гранд Апартмани

Минимум 5 ноќи во период 30.12.2021 - 23.01.2022, во останати период минимум престој 3 ноќи

Период

Тип на апартман

FAMILY SUITE

JUNIOR SUITE

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на апартман

111, 113, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616, 437

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

052, 115, 220, 223

224

Услуга / Број лица

1-3

1-4

1-5

1-5

02.12 - 24.12.

HB

399

529

1200

1600

24.12 - 23.01.

HB

739

969

23.01 - 30.01.

HB

499

599

30.01 - 13.02.

HB

549

679

13.02 - 20.02.

HB

599

729

20.02 - 17.04.

HB

449

549

 

Дополнителни привилегии за сместување во Гранд Премиум Апартмани:
VIP брз Check In
Пијалок за добредојде во Lobby Bar
Moжност за појадок сервиран во апартман (задолжителна претходна најава)
Кредит за A La Carte вечера за ресторан Гарден во износ од 40€ дневно по лице
- Приорите за резервација во екслузивен ресторан “Bacco”

Во цената е вклучено:
Сместување на база Полупансион (појадок и вечера)
- Специјална Божиќна вечера (25.12.2021, 07.01.2022.)
- Неограничено користење на Spa & Wellness centra на 1.800m2: затворен базен со димензии 18x9m, релакс зона, Сауна свет – инфраред сауна, финска сауна, руска бања, шок туш, хамам,солено-ледена соба, kneipp базен
- Базен на отворено и џакузи со топла вода
- Wi- Fi
- Специјален програм за деца на возраст 3-12 години – дневен програм со анимации и професионални аниматори во детско катче
- Фитнес Центар
- Надворешен паркинг со лимитиран број на места (резервација не е дозволена)

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа при резервација):
- Туристичка Такса - 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7 -15 год; Деца 0 - 7 год. ГРАТИС

Услови за деца и дополнителни легла:
- Дете 0 - 2 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
- Дете 2 - 7 на заедничко легло со родители ГРАТИС
- Дете 2 - 12 на дополнително легло доплата 69€ по лице на ден
- Доплата за дополнително легло во Superior Room и Family Room 69€ по лице на ден

Доплата на лице место (не е задолжителна):
Јога,Пилатес,Аеробик,Персонални Тренинзи,Фитнес Тренинг
- Подземна гаража (доплата 20€ по кола на ден)

Услови за откажување и промена на термин:
Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.

За резервации направиени по редовни цени (без Early Booking) во период од 01.11.2021.
- 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 21-15 дена пред почетокот на аранжманот.
- 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
- Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

За резервации направени под „Еarly Booking “ во период до 31.10.2021.
Хотелот задржува право на износ од 300€ наплатен по основ “Early booking” бесповратен аванс, ако се резервација откаже во период од датумот на правење до 21 ден пред почетокот на аранжманот.
-50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 20 – 8 дена пред почетокот на аранжманот.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7 - 0 дена пред почетокот на аранжманот.
Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Ковид политика:
Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
Затварање на граници