ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
KOPAONIK - Kraljevi Cardaci (апартмани)
Kraljevi Cardaci (апартмани)

Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4*

Цена по соба на ден на база НАЕМ

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

Early Booking
10% попуст за уплата до 15.10.2021
5% попуст за уплата до 31.10.2021

 

Период

Смена

1/3 Студио

 

1/4 Апартман

 

1/6 Aпартман

Comfort

Lux

Comfort

Lux

Comfort

Lux

28.11-12.12.2021

Нед/Нед

34€

38€

47€

52€

56€

61€

12.12-19.12.2021

5=7*

Нед/Нед

41€

46€

53€

59€

76€

84€

19.12-26.12.2021

Нед/Нед

44€

49€

63€

70€

78€

86€

26.12-02.01.2022

Нед/Нед

73€

81€

97€

107€

112€

124€

26.12-02.01.2022

Помалку од 7 ноќи

92€

102€

122€

134€

136€

150€

02.01-23.01.2022

Нед/Нед

49€

54€

68€

75€

87€

96€

23.01-06.02.2022

Нед/Нед

44€

49€

63€

70€

78€

86€

06.02-13.02.2022

Нед/Нед

49€

54€

68€

75€

87€

96€

13.02-20.02.2022

6+1*

Нед/Нед

63€

69€

83€

92€

97€

107€

20.02-13.03.2022

Нед/Нед

41€

46€

53€

59€

76€

84€

13.03-03.04.2022

5=7*

Нед/Нед

34€

38€

47€

52€

56€

61€

Акција
6+1* - За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Напомена:

Акците се валидни за термини означени со црвена боја во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денар

Во цената е вклучено:

- Наем на Студио / Апартман
- Чистење и средување на апартманот
- Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

-Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

-15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):
- Полупансион (појадок и вечера):

  • 18€ на ден за возрасни
  • 12€ на ден за деца 2-11,99 години

-Појадок

  • 6€ на ден за возрасни
  • 4€ на ден за деца 2-11,99 години

-Вечера

  • 12€ на ден за возрасни
  • 8€ на ден за деца 2-11,99 години

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

 

 

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

-Рокови за откажување на резервација:

- До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

- 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

Опис на сместувачки капацитети:

Студио (2 и 3 лица)

Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

 

Апартман (4 лица)
Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

 

Апартман (6 лица)

Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.