ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Athos - Vila Maria - Jerisos
Vila Maria - Jerisos

Вилата „Maria“ се наоѓа на само 80 метри од плажата во централниот дел на Јерисос, на третиот крак Атос. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор спрат од вилата. Сите имаат опремени кујни кои се целосно издвоени од спалните соби и имаат прозор, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Дел од сместувачките капацитети имаат тераси со поглед во дворот на вилата, а останатите се со поглед на улица. Сите тераси се заштитени со тенди. Гостите можат секојдневно да се одмараат во дворот на вилата кој е опремен со пластични маси и да ја користат скарата. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет.

 

Агенцијата, организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила.

 

ТЕРМИН:

НОЌЕВАЊА:

1/2 апартман

1/2 + апартман

1/4 апартман

1/4 апартман

26.05-05.06.2021

10

180 € (11.160 ден.)

200 € (12.400 ден.)

240 € (14.880 ден.)

280 € (17.360 ден.)

05.06-15.06.2021

10

240 € (14.880 ден.)

260 € (16.120 ден.)

300 € (18.600 ден.)

340 € (21.080 ден.)

15.06-25.06.2021

10

320 € (19.840 ден.)

340 € (21.080 ден.)

380 € (23.560 ден.)

420 € (26.040 ден.)

25.06-05.07.2021

10

360 € (22.320 ден.)

380 € (23.560 ден.)

420 € (26.040 ден.)

460 € (28.520 ден.)

05.07-15.07.2021

10

420 € (26.040 ден.)

440 € (27.280 ден.)

480 € (29.760 ден.)

520 € (32.240 ден.)

15.07-25.07.2021

10

460 € (28.520 ден.)

480 € (29.760 ден.)

520 € (32.240 ден.)

560 € (34.720 ден.)

25.07-04.08.2021

10

460 € (28.520 ден.)

480 € (29.760 ден.)

520 € (32.240 ден.)

560 € (34.720 ден.)

04.08-14.08.2021

10

460 € (28.520 ден.)

480 € (29.760 ден.)

520 € (32.240 ден.)

560 € (34.720 ден.)

14.08-24.08.2021

10

460 € (28.520 ден.)

480 € (29.760 ден.)

520 € (32.240 ден.)

560 € (34.720 ден.)

24.08-03.09.2021

10

420 € (26.040 ден.)

440 € (27.280 ден.)

480 € (29.760 ден.)

520 € (32.240 ден.)

03.09-13.09.2021

10

320 € (19.840 ден.)

340 € (21.080 ден.)

380 € (23.560 ден.)

420 € (26.040 ден.)

13.09-23.09.2021

10

230 € (14.260 ден.)

250 € (15.500 ден.)

290 € (17.980 ден.)

330 € (20.460 ден.)

 

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз 

- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!