WELLNESS & SPA - Medite Apart hotel 3* - Сандански
Medite Apart hotel 3* - Сандански

АПАРТ МЕДИТЕ 3 *

цените се валидни од  01.12.2018 – 31.12.2019

Цените се за СОБА на ДЕН

сместување

само ноќевање

ноќевање со појадок

Еднокреветна стандард соба (SGL standard)

  1adl

18 €

25€

Двокреветна стандрад соба ( DBL standard)

  2adl

23€

37€

  2adl+1chd 0-1,99

23€

37€

  2adl+1chd 2-11,99

29€

47€

  3adl

35€

56€

Студио ( STD )

  1adl

32€

39€

  2adl

38€

52€

  2adl+1chd 0-1,99

38€

52€

  2adl+1chd 2-11,99

44€

62€

  3adl

50€

71€

(Апартман со 1 спална соба) 1 bedroom APP

  1adl

38€

45€

  2adl

42€

56€

  2adl+1chd 0-1,99

42€

56€

  2adl+1chd 2-11,99

48€

66€

  3adl

54€

75€

(Апартман со 2 спални соби) 2 bedroom APP

3adl

51€

72€

4adl

51€

79€

4adl+1chd 0-1,99

51€

79€

4adl+1chd 2-11,99

57€

89€

5adl

63€

98€

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 денари


Доплата за користење СПА центар на хотел Медите 5* :  возрасен 10€,  дете 2-11,99 г. 5€
Дете до 2 години се сместува бесплатно.

 

 

Во цените Е вклучено:  
ноќевање или ноќевање со појадок (шведска маса ,според ценовникот)
паркинг,
туристичка такса

 

Во цените НЕ Е вклучено:  
Доплата за користење СПА центарот на хотел Медите 5* :

- возрасен 10,    дете 2-11,99 г. 5€ ( нема топла врска)
Превоз,
Патничко осигурување

 

  Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.

  Официјални празници во Р.Бугарија  

31.12- 02.01.2019

03.03.2019

Велигден ( според католички календар)

01.05.2019

06.05.2019

24.05.2019

06.09.2019

22.09.2019

01.11.2019

08.12.2019

24.12.2019

25-26.12.2019 ( Католички Божиќ)