ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Nea Flogita - Vila Katerina Lux
Vila Katerina Lux

Вила Катерина лукс е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите Марија и Корфу,веднаш позади најголемата слаткарноца SWEET BEACH на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/4дуплекс и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), пространи тераси wi-fi -(вклучена во цената)

 

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

ДУПЛЕКС 1/4

Бр. ноќевања

05.06.21-12.06.2021

338

7

12.06.21-19.06.2021

378

7

19.06.21-26.06.2021

418

7

26.06.21-03.07.2021

440

7

03.07.21-10.07.2021

499

7

10.07.21-17.07.2021

559

7

17.07.21-24.07.2021

589

7

24.07.21-31.07.2021

589

7

31.07.21-07.08.2021

589

7

07.08.21-14.08.2021

589

7

14.08.21-21.08.2021

589

7

21.08.21-28.08.2021

559

7

28.08.21-04.09.2021

418

7

04.09.21-11.09.2021

378

7

11.09.21-18.09.2021

338

7

18.09.21-25.09.2021

290

7

25.09.21-02.09.2021

230

7

 

Услови под кои важи аранжманот

 

Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница  е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 
Деца до 2 години бесплатно, без седиште
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 
Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
Организаторот не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените  самата агенција. 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ