ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Kalithea - Vila Maria
Vila Maria

Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море. Собите се ново изградени Април 2019, и дополнети со 3 нови соби 2020. Вилата располага со трокреветно и четворокреветни студиа, сите опремени со клима, мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

ВИЛА МАРИЈА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќевања

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

коментар

22.05-29.05.2021

7

89

99

Промо

29.05-05.06.2021

7

139

149

Промо

05.06-12.06.2021

7

189

199

 

12.06-19.06.2021

7

219

241

 

19.06-26.06.2021

7

252

274

 

26.06-03.07.2021

7

307

329

 

03.07-10.07.2021

7

340

362

 

10.07-17.07.2021

7

351

373

 

17.07-24.07.2021

7

384

406

 

24.07-31.07.2021

7

417

439

 

31.07-07.08.2021

7

417

439

 

07.08-14.08.2021

7

417

439

 

14.08-21.08.2021

7

417

439

 

21.08-28.08.2021

7

373

395

 

28.08-04.09.2021

7

340

362

 

04.09-11.09.2021

7

329

340

 

11.09-18.09.2021

7

219

274

 

18.09-25.09.2021

7

143

167

Промо

 

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур
 • Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз вослучај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%