ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Vrachos - Sea View apartments
Sea View apartments

ВРАХОС – SEA VIEW APARTMENTS

 

Вилата се наоѓа на прв ред на плажа, пред неа има бич бар со лежалки (кој не се бесплатни, се користат со пијалок или закуска).

Сите апартмани се едноспални, т.е имаат спална соба со еден дупли и еден единечен кревет, и во кујната која е одделена од спалната соба има уште едно легло. Кујната е опремена со прибор за готвење и јадење, мини шпорет со рерна, аспиратор, мал фрижидер, клима (со доплата од 5еур на лице место) ТВ, сопствен тоалет со туш кадичка, балкон со поглед кон море.

Капацитетот на сите апартмани е 4 возрасни лица + 1 дете на дополнително легло ранџо и не е дозволено за 5то возрасно лице.

 

Gps координати: 39°11’04.7″N 20°32’18.3″E

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата

 

VRAHOS - SEA VIEW

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/4 апп

Промо цени на кој не следува попуст

25.05-01.06.2021

7

129

Промо цена

01.06-08.06.2021

7

179

Промо цена

08.06-15.06.2021

7

289

 

15.06-22.06.2021

7

349

 

22.06-29.06.2021

7

369

 

29.06-06.07.2021

7

439

 

06.07-13.07.2021

7

509

 

13.07-20.07.2021

7

599

 

20.07-27.07.2021

7

599

 

27.07-03.08.2021

7

599

 

03.08-10.08.2021

7

599

 

10.08-17.08.2021

7

599

 

17.08-24.08.2021

7

599

 

24.08-31.08.2021

7

559

 

31.08-07.09.2021

7

459

 

07.09-14.09.2021

7

429

 

14.09-21.09.2021

7

309

 

21.09-28.09.2021

7

249

Промо цена

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 

  • Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице
  • Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице
  • Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице
  • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%