ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
BOROVEC - Festa Winter Palace 5*
Festa Winter Palace 5*

FESTA WINTER PALACE 5* - Боровец

www.festahotels.com

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

| 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2021

МИНИМАЛЕН ПРЕСТОЈ 3 НОЌИ ЗА СИТЕ ПЕРИОДИ

Цените се по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12-19.12.2021

20.12-30.12.2021

31.12-01.01.2022

02.01-05.03.2022

06.03-09.04.2022

 

Вид на сместување

 

 

 

 

 

 

Двокреветна соба

2+1

42,00 €

65,00 €

108,00 €

65,00 €

42,00 €

                        

Јуниор сјуит - студио

2+2

53,00 €

75,00 €

119,00 €

75,00 €

64,00 €

                       

Aпартман

2+2

60,00 €

82,00 €

126,00 €

82,00 €

60,00 €

                        

Еднокреветна соба

1+1

68,00 €

104,00 €

198,00 €

104,00 €

68,00 €

                        

Во цената е вклучено : Ноќевање со појадок ,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, интернет

Дополнителни услови :

Доплата за вечера 15 € за возразен/ доплата за вечера за деца од 03-12.99год. 7 €

Деца до 2.99 год. - бесплатно

▪ деца од 3-12.99 год. на дополнително легло со двајца возразни 70% попуст од цената

▪  дете од 3-12.99 год. на редовно легло во двокреветна соба со еден возрасен 50 % попуст од цената

▪ Возрасен на дополнително легло 25% попуст од цената

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 100€, дете - 50€

▪ Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни - 50€, дете - 25€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден