Kalamitsi - Vila Vrachos
Vila Vrachos

Доколку ова лето барате волшебно место за вистински да се одморите, тогаш заминете во Каламитси, скриеното богатство на југоисточниот брег на полуостровот Ситонија.

Вилата Vrahos се наоѓа на само 20 метри од една од најубавите плажи на Ситонија-Каламитси. Лоцирана е на прва линија до морето и од терасите на апартманите се простира неверојатно убава глетка кон целиот залив.  Во оваа вила располагаме со четирикреветни апартмани на прв и втор спрат со тераси  кои  имаат директен поглед на море. Сите сместувачки капацитети  имаат нов  квалитетен мебел и солидно опремени кујни (електричен шпорет со рерна и фрижидер со одделна комора за замрзнување), телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената и сопствено купатило. Гостите во вилата имаат на располагање и простран двор на платформа опремен со маси и столчиња и простор за скара. Сите сместувачки капацитети имаат  постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. До вилата има простор за паркинг. Напомена: Во апартманите дозволено е сместување на толку лица колку што има нормални кревети. Во заеднички кревет заедно со возрасно лице може да се смести дополнително едно дете до 6 години.

 

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО УПЛАТА ДО 01.12.2018

Вила „Vrahos” - Каламитси

Термин:

Ноќевања:

1/4 апартман

 I спрат

1/4 апартман              II спрат

20.05-30.05.2019

10

12.400 ден (200 €)

14.880 ден (240 €)

30.05-09.06.2019

10

18.600 ден (300 €)

21.080 ден (340 €)

09.06-19.06.2019

10

24.800 ден (400 €)

27.280 ден (440 €)

19.06-29.06.2019

10

31.000 ден (500 €)

33.480 ден (540 €)

29.06-09.07.2019

10

38.440 ден (620 €)

40.920 ден (660 €)

09.07-19.07.2019

10

47.120 ден (760 €)

48.980 ден (790 €)

19.07-29.07.2019

10

47.120 ден (760 €)

48.980 ден (790 €)

29.07-08.08.2019

10

47.120 ден (760 €)

48.980 ден (790 €)

08.08-18.08.2019

10

47.120 ден (760 €)

48.980 ден (790 €)

18.08-28.08.2019

10

43.400 ден (700 €)

45.880 ден (740 €)

28.08-07.09.2019

10

32.240 ден (520 €)

34.720 ден (560 €)

07.09-17.09.2019

10

21.700 ден (350 €)

24.180 ден (390 €)

17.09-27.09.2019

10

15.500 ден (250 €)

17.980 ден (290 €)

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10  ноќевања без вклучен превоз

- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Каламитси

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра