LAST MINUTE ЛЕТО 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
WELLNESS & SPA - Rimska Bania 3* - с. Бања
Rimska Bania 3* - с. Бања

Цените се по СОБА на ДЕН за период 07.04-30.06.2019

сместување во

цената е за

петок или сабота
(само за 1 ноќ)

петок и сабота
(поврзани 2 ноќи)

недела-четврток

 SGL – без балкон

1 ADL

54 €

39 €

35 €

 SGL – со балкон

1 ADL

56 €

41 €

37 €

 DBL – без балкон

2 ADL

86 €

62 €

56 €

 DBL – со балкон

2 ADL

92 €

68 €

62 €

 STD – без балкон

2 ADL

92 €

68 €

62 €

 STD – со балкон

2 ADL

96 €

72 €

65 €

APP – без балкон

2 ADL

100 €

72 €

65 €

APP – со балкон

2 ADL

106 €

77 €

70 €

Доплати, Попусти

возрасен на допнително легло

32 €

24 €

22 €

дете 4-12г. на доп. легло во DBL

21 €

16 €

14 €

дете 4-12г. на доп. легло во STD

21 €

16 €

14 €

дете 4-12г. на доп. легло во APP

14 €

12 €

10 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Цените не важат за верски, национални празници

Петок и сабота (поврзани 2 ноќи) се валидни за минимум 2 или повеќе ноќевања.
Дополнителен кревет е софа кревет или фотелјаЦените се по СОБА на ДЕН за период 01.07-05.09.2019

сместување во

цената е за

петок или сабота
(само за 1 ноќ)

петок и сабота
(поврзани 2 ноќи)

недела-четврток

 SGL – без балкун

1 ADL

54 €

44 €

40 €

 SGL – со балкун

1 ADL

56 €

46 €

42 €

 DBL – без балкун

2 ADL

86 €

68 €

62 €

 DBL – со балкун

2 ADL

92 €

72 €

66 €

 STD – без балкун

2 ADL

92 €

72 €

66 €

 STD – со балкун

2 ADL

96 €

78 €

70 €

APP – без балкун

2 ADL

100 €

78 €

70 €

APP – со балкун

2 ADL

106 €

82 €

74 €

Доплати, Попусти

возрасен на допнително легло

32 €

26 €

24 €

дете 4-12г. на доп. легло во DBL

22 €

20 €

18 €

дете 4-12г. на доп. легло во STD

22 €

20 €

18 €

дете 4-12г. на доп. легло во APP

14 €

12 €

10 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Цените не важат за верски, национални празници

Петок и сабота (поврзани 2 ноќи) се валидни за минимум 2 или повеќе ноќевања.
Дополнителен кревет е софа кревет или фотелја

Легенда
DBL – двокреветна соба, STD – студио, APP – апартман
ADL – возрасен, CHD – дете,
BB – Ноќевање со појадок, HB – Полупансион

Цените се на ДЕН за СОБА и вклучуваат:
Ноќевање со појадок и вечера (без вклучени пијалоци);
Користење термален СПА центар:
Два затворен базени со минерална вода со температура на водата од +31°C и +35°C,
Џакузи,
Сауна,
Парна бања,
Турска бања,
Јапонска бања,
Мраз соба,
Фитнес,
Релакс област;
Користење комбинирано спортско игралиште (тенис, одбојка, кошарка, фудбал);
Безжиченинтернет низ хотелот;
Бебешо легло во собата и бебе столици во ресторанот (додека не се исцрпат количини);
Необезбеден паркинг со видео надзор;
Транспорт до и од почетната лифт станица за време на ски сезоната;
Туристичка такса и ДДВ;

Информации:

Деца до 3,99 г. на дополнителна легло бесплатно.
Деца до 11,99 г. на редовно легло плаќаат цена за возрасни.
За деца до 11,99 г. не следува бањарка.
Превземање на собите првиот ден по 14:00 часот,
Напуштање на собите последен ден до 12:00 часот.

Доплати:

Рано сместување, ако има слободни соби, сместување од 08.00-14.00ч. - 50% од цената
Рано сместување пред 08.00 ч. собата се плаќа целосно.
Доцна ослободување на собата, ослободување од 12.00-18.00 - 50% од цената за една ноќ.
Ослободување на собата по 18.00 се наплаќа целосно.
Топки, тениски рекети - според ценовникот на хотелот.