LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BANSKO - Perun Lodge 4*
Perun Lodge 4*
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :                 
1)  30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ВО ПЕРИОД 07.03-16.04.2017 И ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД 07.03- 16.04.2017

Локација:  хотелот е лоциран на околу 300 метри од главната гондола и околу 1 км од центарот на Банско
Капацитет:  Хотелот е изграден во 2009 година и располага со 110 еднособни апартмани, 74 студија.
Хотелски содржини:  рецепцја, сеф на рецепција ( се доплаќа ), услуга во соба, WI-FI во лоби бар, ски гардероба, лоби бар, пиано бар, коференциска сала. Базен со дел за деца, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, турска бања, бесплатен превоз до кондола, ресторан, игротека.
Опременост на собите: сите соби се опремени со бања, сателиста TV, телефон, мини бар, сеф.


HOTEL       Bansko Bulgaria   www.perunlodge.com
СОБА период 30.12-05.01 06.01-12.01 23.12-29.12 01.12-22.12 03.03-16.04 Макс ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
  услуга     13.01-02.03     лица 1 дете 0-5 1 дете 5-12 2 дете 0-5 2 дете 5-12 3 возр. 4 возр.
STUDIO HB 61,76 € 43,93 € 33,10 € 30,93 € 30,93 € 2+1 -100% 11,00 € / / -30% /
SGL HB 122,44 € 87,27 € 49,35 € 47,18 € 47,18 € 1+0 / / / / / /
Junior Suite HB 66,68 € 49,35 € 35,26 € 33,10 € 33,10 € 2+2 -100% 11,00 € -100%        11,00 € -30% -30%
APP 1 спална HB 66,68 € 49,35 € 35,26 € 33,10 € 33,10 € 2+2 -100% 11,00 € -100%        11,00 € -30% -30%

Во цената е вклучено : користење на базен, сауна, парна бања,фитнес, ски остава, WIFI во лоби и ресторан, транспорт до ски гондолатa и Туристичка такса .
Во цената НЕ е вклучено :           
Доплата за Новогодишна вечера ( задолжителна ) 70€ / возрасен, 35€/ дете ( 5-12 г.)         
        
Минимум престој 5 ноќевања во периодот 30.12-05.01.2016        
Максимален број на лица: STUDIO (2+1) Junior Suite  (2+1)  App 1 спална ( 2+2 )        
  
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :                 
1)  20% попуст за резервација и уплата до 10.12.2016, период на престој 26.12.2016 - 20.01.2014 (минимум 4 ноќ.), 10% за уплати до 30.11.2016.                 
2)  7=6, 10=9, 11=10 и 14=12 за пристигнувања до 21.12 & 13.01-23.01 и за пристигнувања после 20.02.2017г. Гратис ноќевањата се пресметуваат по последните ноќевања.  Попустите се комбинираат.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата. 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.