LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BOROVEC - Iceberg 4*
Iceberg 4*

Луксузниот хотел "Iceberg" се наоѓа во самото срце на ски ресортот Боровец.
Хотелот е со импресивен дизајн и прекрасни панорамски погледи. Интернетот е бесплатен.
Хотелот се состои од врвни објекти и посветен персонал, кој ќе го направи вашиот престој повеќе од пријатен.


СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
HB (полупансион) од 18,7 €
-15% за резервации до 31.10.2016

HOTEL ICBERG ****         Boovec Bulgaria   www.hoteliceberg.bg
СОБА период 20.12-28.12 29.12-01.01 11.01-31.01 01.02-28.02 01.03-04.04 Макс. ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
  услуга           лица 1 дете 0-2 1 дете 2-13 2 дете 0-2 2 дете 2 -13 3 возр. 4 возр.
DBL HB 22,00 33,00 22,00 24,20 22,00 2+0 -100% -50% / / -20% /
APP 1 спална HB 33,00 49,50 33,00 37,40 33,00 4+2 -100% -100% -100% -100% -100% -40%
TRIPLE HB 33,00 49,50 33,00 37,40 33,00 2+1 -100% -100% / / -100% /
VIP DBL HB 24,20 35,20 24,20 26,40 24,20 2+0 / / / / / /
VIP APP 1 спална HB 36,30 52,80 36,30 46,20 36,30 4+2 -100% -100% -100% -100% -100% -40%

Отказен рок со манипулативен трошок 10 14 16 3 10
Трошок во отказен рок (ноќи или %) 1 100% 1 1 1
Non show на ден на влез (ноќи или %) 100% 100% 100% 100% 100%

Во цената е вклучено : користење на базен , џакузи и фитнес.
Во цената НЕ е вклучено :
Туристичка такса за престој 1€ од ден за возрасен и 0,5 за деца ( 2-13г.) .
Community tax за престој , 4€ за возрасен и деца .
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) 80€/ возрасен, 40€/ дете ( 2-12 г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 40€ / возрсен , 20€ / дете ( 2-12г.)

Максимален број на лица: DBL (2+0) лица , APP (4+2) лица, TRIPLE (2+1) лица, VIP DBL(2+0) лица, VIP APP (4+2) лица.
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1) -15% за уплати до 31.10.2016, -10% за уплати до 30.11.2016
2) 6=5, 7=6, за пристигнување во период 28.02.-31.03.2017 & 21.01.-30.01.2017. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониска сезона.
Попустите НЕ се комбинираат.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.