LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BANSKO - Belvedere 4*
Belvedere 4*

ЗИМА 2016/2017

ХОТЕЛ BELVEDERE Holiday Club4*

 

 

EARLY BOOKING : 15% попуст за резервации и уплати до 30.10.2016
EARLY BOOKING : 10% попуст за резервации и уплати до 30.11.2016

 

 

Тип на сместување

Услуга

Термин

19.12.2015-
2
5.12.2015

Термин

26.12.2016-
02.01.2016

Термин

02.01.2017-
09.01.2017

Термин

10.01.2017-
19.02.2017

Термин

20.02.2017-
01.04.2017

Минимален престој

 

2 ноќевања

3 или 5 ноќевања

3 или 5 ноќевања

3 или 5 ноќевања

2 ноќевања

Апартман со една спална (цена за едно лице)

BB

27 €

52 €/49 €

38 €/35

32 €/29 €

27 €

HB

32

56 €/53 €

45 €/42

38 €/35

32

Апартман со две спални (цена за едно лице)

BB

23 €

47 €/44 €

35 €/32

29 €/26 €

23,5 €

HB

28

52 €/48

42 €/38

36 €/32

28

Трето или петто возрасено лице на дополнителен кревет

BB

16 €

21 €

21 €

21 €

16 €

HB

23 €

26 €

26 €

26 €

23 €

Дете од 6-11,99 год.

BB

8

10 €

10 €

10 €

8

HB

10

13 €

13 €

13 €

10

* Цените се без пресметан попуст !
* Цените со црвена боја се однесуваат на аранжманите со минимален престој од 5 ноќевања.

 

Новогодишна вечера (незадолжителна):Возрасни - 75, за деца  од 6-11.99 г. - 40

(не подлежи на EARLY BOOKING)

 

 

 

Цената вклучува:

 -  Ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера по лицекористење на  внатрешен базен со вградени тангенторни ефекти, финска сауна, парна бања, инфрацрвена сауна со вградени паноа од хималајска сол, фитнес, внатрешно џакузиинтернет,паркинг,детски оддел, фудбалско игралиште, мини кошаркарско игралиште и туристичка такса.

 

 

Цената не вклучува:

         - Користење набањарки (доплата на рецепција во хотелот)

-Патничко осигурување и превоз

 

 

Услови за деца:

- Дете до 5,99 години бесплатно сместување (со 2 возрасни)

 

 

Напомена:

- Во апартманите со една спална можат да се сместат 2+2 лица

(2 лица плаќаат 100 %, останатите според возраста)

           - Во апартманите со две спални можат да се сместат 4+2 лица

(4 лица плаќаат 100 %, останатите според возраста )

 

 

Плаќање исклучиво во денари по курс 62 мкд