ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Leptokaria - Vila Vangelis
Vila Vangelis

Вила “VANGELIS” се наоѓа на неколку минути од плажа, веднаш до хотел "Eleni" под главиот пат и пругата во центар на Лептокарија. Располага со двокреветни и трокреветни студија, апартман со една спална за 5 лица и дуплекс апартман со две одделни спални соби за 5 лица. Во двокреветните студија има 2 единечни легла и се наоѓаат на високо приземје и први кат, во трокреветните има еден брачен и еден единечен кревет на први кат, во апартманот со една спална има еден брачен во спалната, и еден брачен и еден единечен во кујната. Овој апартман се наоѓа на високо приземје, додека во дуплекс апартманот со две одделни спални соби има три единечни во едната спална и две единечни во другата спална и дневна со кујна. Сите студија/апартмани се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, огледало, туш, балкон (масичка со столчиња), клима, ТV, гардеробер. На располагање на гостите е бесплатен интернет и прекрасно уредени двор со парк кој ги воодушевува сите кои случајно или намерно минуваат покрај вилата.

GPS Coordinates:  40.061561, 22.565581

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА - Лето 2023
15% попуст за целосна уплата до 01.03.23 | 10% попуст за целосна уплата до 01.04.23

"VANGELIS"
Лептокарија
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
21 28 4 11 18 25 2 9 16 23 30 6 13 20 27 3 10 17
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио 75 85 95 115 125 135 255 275 295 295 295 295 295 145 135 125 115 85
1/3 студио 85 95 105 125 135 155 285 305 325 345 345 345 345 165 155 135 125 95
АПТ /3+2/ (со 1 спална) 95 115 125 145 165 185 345 385 425 425 425 425 425 195 185 165 145 105
Дуплекс АПТ /3+2/ 55 65 75 95 105 125 445 465 535 535 535 535 535 135 125 105 95 65
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА
- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување;
- Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
- Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
- Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
- Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
- Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
- Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
- Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
- Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата.
- Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
- Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
- Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
- Доплата за клима - 5€ од ден на лице место;
- Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
- Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ЛЕПТОКАРИЈА, според термини од табелата Патни Информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Лептокарија (300km)
Куманово: (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h
Скопје - Катерини - Лептокарија
Автопат (Е75)
Трошоци во еден правец:
Патaрини во Македонија (430ден)
Патарини во Грција (7.10€)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска, мотел Македонија) 05:45h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Лептокарија: 15:20 по МК време / 16:20 по ГР време (веднаш зад вилата)