ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Хотели на закуп - Coral Blue Beach 3* - Gerakini
Coral Blue Beach 3* - Gerakini
Локација: 
Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини
Hotel - Nea Moudania,  14 km; Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel - Psakoudia 7.6 km; Hotel - Metamorfosi 17.5 km; Hotel - Nikiti 24 km
GPS:
X Координати: 40.276520
Y координати: 23.428868

Дополнителни информации 

Хотелски содржини: 
  • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
  • Главениот ресторан "Thalassa" е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
  • Барот на плажа "Ammos" е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
  • Лоби бар "Blue Wave", работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

 

ПОПУСТ за рана уплата

 

- 10% попуст за резервации со целосна уплата до 01.04.22

-   7% попуст за резервации со целосна уплата до 10.04.22

 

Термин

Услуга

DBL

Bungalow

Family BB

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера

22.05 - 29.05.2022

7 HB

179€

199€

215€

29.05 - 05.06.2022

7 HB

199€

219€

235€

05.06 - 12.06.2022

7 HB

239€

259€

275€

12.06 - 19.06.2022

7 HB

319€

339€

355€

19.06 - 26.06.2022

7 HB

345€

365€

380€

26.06 - 03.07.2022

7 HB

385€

405€

420€

03.07 - 10.07.2022

7 HB

425€

445€

460€

10.07 - 17.07.2022

7 HB

465€

485€

500€

17.07 - 24.07.2022

7 HB

475€

495€

510€

24.07 - 31.07.2022

7 HB

475€

495€

510€

31.07 - 07.08.2022

7 HB

475€

495€

510€

07.08 - 14.08.2022

7 HB

475€

495€

510€

14.08 - 21.08.2022

7 HB

475€

495€

510€

21.08 - 28.08.2022

7 HB

415€

435€

450€

28.08 - 04.09.2022

7 HB

359€

379€

395€

04.09 - 11.09.2022

7 HB

299€

319€

335€

11.09 - 18.09.2022

7 HB

249€

269€

385€

 Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Цената вклучува:
7 ноќевања со појадок и вечера
Едно дете до 11.99 години - Бесплатно
Користење на клима уред
Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)

Цената не вклучува:
Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
Трет возрасен на дополнително легло плаќа 32€ на ноќ;
Второ дете од 0-11,99 години 9 € на ноќ
Трето дете од 0-11,99 години 23€ на ноќ;

Напомена за резервации со попусти:
бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.
за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 40 €

Битола 35 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 40 €

 

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €

 

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица

 

Радовиш 40 €

 

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

 

Струмица 40 €

 

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

 

Неготино 40 €

 

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

 

Смоквица 40 €

 

• 05:40 h Смоквица

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин
Богородица 40€

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Band Text Овој аранжман е во организација на ДТУ АтлантиС ДООЕЛ и може да се користат COVID-19 ваучерите.

За хотелот:
Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас.

Плажа:
Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Локација:
Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини
Hotel - Nea Moudania, 14 km; Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel - Psakoudia 7.6 km; Hotel - Metamorfosi 17.5 km; Hotel - Nikiti 24 km

GPS:
X Координати: 40.276520
Y координати: 23.428868

Услуга:
Полупансион (појадок и вечера).

Во цената е вклучено:
Услуги кои се вклучени во цената:
Користење на клима уред;
Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот;
Паркинг (во согласност со слободни места во моментот).

Во цената не е вклучено:
Сместување
Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) - максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99) или 3 возрасни;
Family Room with bunk bed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99 години) или 3 возрасни;
Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi - Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.
Чистење на собите: Согласно нови протоколи за Covid-19 за кои информација може да се добие на рецепција.

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) - 5 € на ноќ - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот.

Важни напомени за хотелот:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.