Thassos - Vila Kouros - Limenas
Vila Kouros - Limenas

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.01.2020

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА СО 40% АВАНС ВО ГОТОВО И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

 

Се наоѓа на околу 600 m од плажата Vournelis, на околу 800 m oд плажата Тarsanas, на околу 1 km од познатата плажа Makryammos и на 1.5 km oд градската. Маркетот “Matsutis”  e на околу 200 m од куќата. Опкружена со маслиници, со простран двор идеална е за мирен одмор. Се наоѓа на обиколниот пат околу Лименас, од каде лесно се стигнува до центарот, најблискиот маркет и околните плажи… Базенот, опкружен со лежалки и чадори, ја надополнуваат содржината на куќата. Од останатите содржини тука е и скара и лоби бар. Постои можност и за подготовка на храна во заедничката летна кујна. Во дворот се и нишалки за деца, ккао и паркинг. За оваа сезона бањите се комплетно реновирани, a кујните делумно. Сите сместувачки единици поседуваат клима,  LCD TV, WiFi, опремена кујна, фрижидер и фен, сеф со доплата на лице место од 1€ на ден. Површината на студијата се движи од 20-25 m2. Промена на крпите и постелнината е на секои 5 дена.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/2 studio

185

265

335

425

495

585

625

625

625

545

395

295

185

1/3 studio

195

285

365

455

525

615

655

655

655

575

425

315

195

две деца до 10 г. неполни можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г неполни може да престојува без сопствен кревет

Користење на интернетот, климата  и крпите бесплатно

АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ

 

Тип на сместувачки единици:

1/2 студио - во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет или два единечни

1/3 студио - во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет и еден единечен кревет

 

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: WI-FI, нишалки, двор, лоби бар, базен со чадори и лежалки, паркинг, скара,

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: Wi-Fi, чајна кујна со садови и кујна, фен, клима, бања, ЛЦД ТВ, сеф, сеф, балкон

СОДРЖИНА НА АПАРТМАНИТЕ: Wi-Fi 

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

 

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40%, во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.